Co robić przy opalaniu. Jak uzyskać piękną opaleniznę

 1. Niezbędne zasady pięknej opalenizny
 2. Wzmacniacz opalania - jak przyspieszyć opalanie
 3. Delikatna i czekoladowa opalenizna na plaży
 4. Piękny olej do opalania
 5. Właściwe kremy do opalania
 6. Produkty dla pięknej opalenizny
 7. Jak chronić się w otwartym słońcu?
 8. Kiedy lepiej opalać się?
 9. Jakie jest najlepsze opalanie?
 10. Co jeszcze trzeba pamiętać?
 11. Jak zachować opaleniznę?

Aby odpowiednio opalać się na słońcu, musisz być w stanie. Bo w przeciwnym razie odpoczynek może łatwo przekształcić się w koszmar. Aby Twoja skóra stała się czekoladą w krótkim czasie i aby uniknąć poparzenia skóry, powinieneś postępować zgodnie z sugerowanymi wskazówkami.

Kto jest szkodliwy w opalaniu?

Konieczne jest delikatne opalanie ludzi, którzy mają jasną skórę i blond włosy. A także dla właścicieli dużej liczby dużych kretów i osób z rozległą pigmentacją. Skóra takich ludzi jest bardzo podatna na oparzenia słoneczne, a promienie ultrafioletowe mogą powodować wiele nieprzyjemnych chorób.
Dla takich osób jednym z rozwiązań jest wysokiej jakości opalanie.
W przypadku, gdy wiesz, że podczas opalania na słońcu spędzasz czas z korzyścią i nie szkodzisz zdrowiu, pamiętaj o kilku zasadach.

Są to zdecydowanie niektóre z naturalnych środków, które można wykorzystać do leczenia siebie w przypadku oparzenie słoneczne . Jeśli nadal znasz innych, możesz podzielić się nimi z nami, pozostawiając komentarz poniżej. Słońce jest bardzo ważne dla każdej osoby. Bez tego nie byłoby życia na Ziemi. Jednakże, pomimo tej bardzo ważnej funkcji Słońca, należy wiedzieć, że przebywanie w promieniach ultrafioletowych jest korzystne, dopóki nie znajdzie się na swoim miejscu. Od litewskiego przysłowie: „Za dużo, to nie jest wspaniałe”.

Słońce emituje na oczy kilka rodzajów promieni: gamma, podczerwone, ultrafioletowe, rentgenowskie i widzialne. Promienie ultrafioletowe są najważniejszymi i najlepszymi promieniami w ludzkim ciele. Szczególnie ważne jest, aby wiedzieć, który kraj jest najlepszy dla zachodu słońca. Jedna z najbardziej pamiętnych rzeczy - wskazane jest, aby na szczycie słońca być jak najbardziej zacienionym. Dlatego, kiedy spędzasz wakacje w ciepłych krajach, zrelaksuj się w cieniu drzewa lub parasola w relaksującym czasie - a tam otrzymasz promienie ultrafioletowe, dzięki czemu Twoja skóra uzyska piękny odcień.

Popołudniami promienie słońca najbardziej palący, zaleca się spędzać ten czas w cieniu. Lekarze zalecają opalanie się rano, najlepiej do jedenastu godzin, wtedy promienie słoneczne nie będą szkodzić zdrowiu.

Ponadto, zanim zanurzysz się w wodzie, powinieneś leczyć skórę środkami ochronnymi, ponieważ Promienie UV mogą przenikać na głębokość półtora metra.

Większość ludzi wie, że promienie ultrafioletowe są intensywne latem po południu i wczesnym wieczorem. Dlatego osobom zaleca się pozostanie na słońcu o godzinie 11 i 15 każdego dnia latem. Ale dla pasjonatów podróży może to być zbyt prosta i niedokładna porada.

Intensywność promieni ultrafioletowych zmienia się w różnych regionach Ziemi, w zależności od pory roku i pory dnia. Na przykład wiosenne słońce na Litwie może być nieco niebezpieczne, ale w krajach równika w tym czasie Słońce może być niezwykle silne.

Głównym słowem w lecie powinno być „woda”. Pragnienie jest funkcją ochrony naszego ciała. Mechanizm ten jest jednak znacznie osłabiony przez wszystkie substancje słodzące, wzmacniacze smaku, alkohol, tytoń i inne chemiczne dodatki do żywności. Dlatego ciało często przyjmuje poważne odwodnienie bez pragnienia. Najprostszą zasadą jest to, że latem trzeba pić dużo czystej, niegazowanej wody i jak najwięcej słodkiej lemoniady.

W przypadku dużego pocenia należy częściej stosować więcej kremów przeciwsłonecznych, ponieważ pot może zmniejszać jego właściwości ochronne.
Co zrobić, aby nie poparzyć się promieniowaniem ultrafioletowym?

W żadnym wypadku nie chodź na plażę bez okularów przeciwsłonecznych i kapelusza. Ważne jest, aby pamiętać, że słońce może powodować zmarszczki, a włosy tracą kolor i wypalają się, stają się kruche.

Biorąc opalanie, zaleca się obracanie co dziesięć minut i wystawianie innych części ciała na słońce. Po godzinie przebywania w otwartym słońcu powinieneś ukryć się za parasolem lub przejść pod szopę.
Po opalaniu powinieneś wziąć ledwo ciepły prysznic i smarować ciało tłustym kremem, aby odżywić skórę.

Niezbędne zasady pięknej opalenizny

Wstępne, dziesięć dni przed spodziewanym odpoczynkiem, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów w solarium, aby skóra była gotowa na bogatą opaleniznę. Kilka krótkich wizyt w solarium zapewni skórze delikatny złoty kolor, a także stworzy naturalną osłonę przed szalejącymi promieniami słońca.
Pierwsze kilka dni, w których odpoczniesz na plaży, użyj krem ochronny . Najważniejsze jest, aby nie zapominać, że najbardziej delikatne miejsca to skóra klatki piersiowej, a także nos i ramiona. Pożądane jest ciągłe, w odstępie trzydziestu minut, przetwarzanie ich z filtrem przeciwsłonecznym.

Odpoczywając w tak gorących krajach jak Afryka, Włochy i Hiszpania, nie można być na początku na plaży nie w cieniu dłużej niż 10 minut z rzędu. Stopniowo, z dnia na dzień, możesz wydłużyć czas spędzony w otwartym słońcu. Nie zaleca się jednak opalania dłużej niż godzinę. Podążając za tymi wskazówkami opalenizna zachwyci Cię delikatnym złotym kolorem.

Wzmacniacz opalania - jak przyspieszyć opalanie

Najszybszą i najlepszą opaleniznę w kolorze czekolady można uzyskać przez spożywanie świeżych soków z moreli i marchwi podczas sezonu na plaży.
Najbardziej nieszkodliwym sposobem na wzmocnienie opalania jest stosowanie specjalnych kremów zawierających substancje poprawiające opalanie.
Środki te powinny być stosowane w pierwszych dniach obecności w ośrodku. Kremy te są stymulantami, które powodują intensywną produkcję melaniny przez organizm. Jest także w stanie zapobiec poparzeniom słonecznym, jest odżywiający i nawilżający. Rezultatem jego stosowania będzie trwała i idealna opalenizna.

Dobrą opcją przyśpieszenia opalania jest również zastosowanie kremu do opalania, który ma efekt mrowienia. Kremy te powodują zwiększony przepływ krwi do skóry, więc melanina zaczyna być wytwarzana z podwójną prędkością. Powinieneś przetestować ten krem ​​na niewielkim obszarze ciała, ponieważ może to spowodować reakcja alergiczna . Z przypływu krwi skóra zmienia kolor na czerwony. Nie zaleca się rozmazywania takiej śmietany na bladej i nie opalonej skórze, a także nie należy jej traktować nią.

Delikatna i czekoladowa opalenizna na plaży

Jak sprawić, by opalenizna była równomiernie pokryta skórą całego ciała? Sekretem najlepszej jakości opalenizny jest to, że można ją uzyskać tylko w pobliżu wody. Faktem jest, że woda może odbijać promienie słoneczne, zwiększając wielokrotnie ich działanie. Skóra natychmiast się opala, nawet podczas rozpryskiwania się w wodzie.

Aby wzmocnić opaleniznę, nie należy wycierać ciała z wody, lepiej wyschnąć. Ale w tym przypadku szanse na spalenie wzrastają, ponieważ kropelki wody, podobnie jak soczewki optyczne, zwiększają intensywność promieniowania ultrafioletowego.

Ponadto, skóra opalająca się w pobliżu wody naturalnie nawilży, ponieważ wilgotne powietrze nie pozwoli skórze wyschnąć i zmiękczyć jej. Ale warto używać kremu do opalania.

Piękny olej do opalania

Olej doskonale nawilża, nasyca skórę, przyspiesza produkcję melaniny. Ponadto olej pokrywa ciało cienką warstwą, która może wygładzić skórę i zatrzymać wcześniejsze starzenie. Możesz pocierać skórę zaraz po kąpieli, w łazience lub bezpośrednio do morza. Olej, po opuszczeniu do wody, może spłynąć, dlatego należy ponownie zastosować jarzmo. Powinieneś ostrożnie używać olejów chemicznych i syntetycznych, ponieważ mogą one powodować alergie. Stosowanie takich olejów ochronnych ma jedną minutę, piasek przykleja się do skóry.

Właściwe kremy do opalania

Aby upewnić się, że spalone słońce Cię ominie, musisz używać tylko takich produktów, które mają ochronę SPF. Kremy te pomagają skórze zatrzymać płyn, zapobiegają przedwczesnym zmarszczkom i zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Czynniki SPF w nich mogą osiągnąć 50. Oznacza to, że pożądane jest wybranie kremu zgodnie z fototypem skóry. Lekka i wrażliwa skóra zyska krem ​​ochronny o najwyższym współczynniku SPF.
Jeśli popołudniu zajmiesz się słońcem krem przeciwsłoneczny powinien mieć indeks SPF co najmniej 30 i lepiej i więcej. Ciemnoskóra skóra może używać SPF 10.
Krem rozmazujący powinien być lekkim ruchem co pół godziny. Jeśli krem ​​jest zbyt grubo nałożony, efekt będzie zupełnie inny, krem ​​rozgrzeje się i będzie w stanie uszkodzić skórę.
Wskazane jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych o właściwościach, które mogą nasilać działanie promieni słonecznych. Opalenizna w tym przypadku z pewnością stanie się równa i najpiękniejsza.

Zanim kupisz krem ​​do opalania, musisz uważnie przeczytać etykietę, aby przypadkowo nie okazała się balsamem do opalania w solarium. To narzędzie nie ma żadnych elementów, które mogłyby chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, użycie tego narzędzia na plaży można spalić.

Możesz także użyć oleju, który zwiększy twoją opaleniznę. Stosowanie naturalnych oleje kosmetyczne Możesz również uzyskać gładką opaleniznę bez szkody dla ciała. Bardzo wygodnie będzie kupić butelkę oleju, specjalnie do opalania od sprawdzonych i znanych firm (Avon, Nivea, Garnier). Składają się z naturalnych olejów, różnych kompleksów witamin i przeciwutleniaczy. Zawierają również czynniki SPF, które zapewniają niezawodną ochronę przed słońcem.

Produkty dla pięknej opalenizny

Przyzwoita, doskonała, złota opalenizna jest bardzo zależna od produktów używanych podczas wakacji. Głównym naturalnym aktywatorem, który przyspiesza produkcję melaniny, jest beta-karoten, z pomocą jego skóry stanie się czekoladą. Zauważone przez wiele kobiet, które jedzą żywność pomarańczowy kolor (marchew, morele), opalenizna nabiera blasku i blasku. Ponadto beta-karoten zawiera czerwoną paprykę, jabłka i gruszki.
Aminokwas taki jak tyrozyna może mieć duży wpływ na produkcję melaniny. Występuje w rybach i czerwonym mięsie.
Konieczne jest również stosowanie witamin C i E, aby wzbogacić organizm w selen i likopen. Najlepszym rozwiązaniem byłby kompleks witaminowy.

Jak i kiedy opalać się najlepiej? W solarium lub na świeżym powietrzu? Jak zabezpieczyć się i zachować ciemny cień przez długi czas? Tutaj znajdziesz kilka proste wskazówki który pozwoli ci opalać się prawidłowo i bezpiecznie.

Zawsze zazdroszczymy naturalnej złotej barwy skóry, którą natura przyznała niektórym ludziom. Marząc o ciemnej skórze, idź na plażę. Dzisiaj wiele mówi się o korzyściach z garbowania (witamina D, fosfor - metabolizm wapnia, wzmocnienie odporności, produkcja serotoniny) i niebezpieczeństwie przebywania pod otwartym słońcem (oparzenia, przyspieszone starzenie się skóry, nowotwory złośliwe). Możesz jednak uzyskać złoty odcień skóry bez ryzyka dla zdrowia, po prostu przestrzegając pewnych wskazówek.

 • Przede wszystkim musisz dokładnie określić, do jakiego rodzaju skóry należy Twoja skóra, aby określić jej wrażliwość na promieniowanie ultrafioletowe.
 • W zależności od rodzaju skóry należy kupić krem ​​ochronny i lepiej i bardziej poprawnie kilka rodzajów kremów o różnym stopniu ochrony, a także płyny po opalaniu.
 • Na wszelki wypadek trzeba mieć lekarstwo na oparzenia (najbardziej optymalną i szybko działającą opcją jest rozpylanie pantenolu).
 • Następnie należy pozbyć się martwych komórek skóry - oczyścić ją peelingiem, a jeszcze lepiej zrobić głęboki peeling, odwiedzić saunę lub łaźnię turecką.
 • Zapas witaminy C i E, a także w codziennej diecie marchewki, brzoskwinie i sałatki warzywne z pomidorami, przyprawione oliwą z oliwek.
 • Sprawdzonym i dość skutecznym sposobem na przyspieszenie opalania jest pobranie świeżego soku z marchwi przed sesją.

Sprawdzonym i dość skutecznym sposobem na przyspieszenie opalania jest pobranie świeżego soku z marchwi przed sesją

Jak chronić się w otwartym słońcu?

Jeśli dopiero zaczynasz opalać się, nałóż więcej na skórę. krem przeciwsłoneczny z maksymalną oceną ochrony SPF, która ukryje Cię przed niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym. Przy stosowaniu tego kremu czas opalania znacznie się zwiększy, ale nie możesz obawiać się oparzeń słonecznych. Wiele kremów do opalania jest dostępnych na rynku, aby pomóc Ci uzyskać piękny kolor skóry i jednocześnie zapewnić ochronę przed słońcem.

Teraz, gdy jesteś gotów stawić czoła słońcu bez poparzenia, powinieneś uważać na przegrzanie
Teraz, gdy jesteś gotów stawić czoła słońcu bez poparzenia, powinieneś uważać na przegrzanie. Na początku nie powinieneś być na słońcu przez dłuższy czas. Pokaż trochę cierpliwości i pozwól światłu UV nadać skórze kolor w krótkich okresach czasu. Zacznij od pół godziny, stopniowo zwiększając okresy przebywania pod palącymi promieniami o 10-15 minut. W każdym razie melanina jest wytwarzana w ciągu 30 do 50 minut, a dalsze przebywanie w otwartym słońcu jest bezcelowe.
Jeśli adaptacja zostanie przeprowadzona poprawnie, będziesz w stanie przygotować podstawową opaleniznę, która wkrótce przerodzi się w głęboką. Wraz z upływem czasu należy zmniejszyć poziom stosowanego filtra przeciwsłonecznego.

Kiedy lepiej opalać się?

Optymalny czas na oparzenie słoneczne wynosi od 10 do 12 rano, ponieważ w tym czasie słońce nie znajduje się w zenicie, a jego promienie są rozproszone. Wieczorem można kontynuować zabieg dopiero po 16-17, a po południu lepiej unikać słońca.

Sezon ma również duży wpływ na zakup opalania. W środku lata słońce będzie oczywiście ostre, więc ogranicz pobyt pod palącymi promieniami i spędzaj więcej czasu w cieniu, pod parasolem lub markizą. W cieniu można również uzyskać piękną i jeszcze bardziej równomierną opaleniznę. Wiosną i wczesną jesienią słońce nie jest tak aktywne i jest bardziej prawdopodobne, że bezpiecznie uzyskasz niezbędny kolor skóry.

Wiosną i wczesną jesienią słońce nie jest tak aktywne i jest bardziej prawdopodobne, że bezpiecznie uzyskasz niezbędny kolor skóry

Jakie jest najlepsze opalanie?

Jeśli wolisz opalać się podczas leżenia, upewnij się, że nogi są zawsze skierowane w stronę słońca. Podczas opalania na plecach nie opuszczaj głowy, w przeciwnym razie szyja pozostanie biała. Zmień pozycję częściej, aby uzyskać najbardziej równomierną opaleniznę.

Ale najwyższej jakości odcień uzyskuje się dzięki aktywnemu wypoczynkowi, powiedzmy, spacerowi wzdłuż wybrzeża przez pół godziny na obu końcach, bardzo skutecznemu w opalaniu, ponieważ woda aktywnie odbija promienie słoneczne.

Ale najwyższej jakości odcień uzyskuje się dzięki aktywnemu wypoczynkowi, powiedzmy, spacerowi wzdłuż wybrzeża przez pół godziny na obu końcach, bardzo skutecznemu w opalaniu, ponieważ woda aktywnie odbija promienie słoneczne

Aby chronić skórę przed starzeniem się i wysuszeniem - nawilża ciało od wewnątrz. Używaj sprayów nawilżających do tego samego celu na zewnątrz.

Podczas pływania należy osuszyć ciało ręcznikiem, aby pozbyć się kropelek wody, które dają efekt soczewki.

Pamiętaj, że opalenizna pojawia się w ciągu 2 godzin. Po powrocie z plaży należy wziąć prysznic i użyć kremu lub płynu po opalaniu, który zmiękczy skórę.

Co jeszcze trzeba pamiętać?

Właściciele jasnej skóry, przed rozpoczęciem wakacji na plaży, powinni być najlepszym sposobem na to, aby odwiedzić solarium. Plus łóżka opalające - pełna kontrola nad procesem. Sprzęt jest skonfigurowany w taki sposób, że jest mało prawdopodobne, aby się poparzył.
Podobnie jak na plaży, w solarium trzeba stopniowo przyzwyczaić skórę do efektów promieniowania ultrafioletowego. Ten proces zajmie około sześciu do ośmiu sesji po 5-10 minut. Aby uzyskać najlepsze wyniki, uruchamiaj sesje co dwa dni. Długotrwałe narażenie na silne promieniowanie w solarium jest niebezpieczne. Aby uniknąć ekspozycji, należy bardzo ostrożnie zmniejszyć odstęp czasu między każdą sesją.
Zalecane jest również stosowanie specjalnych balsamów, które umożliwiają skórze szybkie wchłanianie światła UV. Mówiąc najprościej, stosując balsam do opalania, uzyskasz dobrą, równomierną opaleniznę w krótszym czasie.

Jak zachować opaleniznę?

Po powrocie z morza przez pewien czas nie używają środków wybielających, a także powstrzymują się od odwiedzania saun i zabiegów złuszczających. Możesz wspierać opalanie, odwiedzając solarium raz w tygodniu. Jest niedrogi i dobry środek ludowy - codziennie rano i wieczorem wytrzeć skórę mocną czarną herbatą.

Stosuj dietę, jedząc wystarczającą ilość produktów o wysokiej zawartości beta-karotenu (marchew, rokitnik, szczaw, szpinak itp.) I wyłączając produkty do wybielania skóry (ogórki, cytryny, mleko)


) I wyłączając produkty do wybielania skóry (ogórki, cytryny, mleko)


Polecamy również

Kiedy lepiej opalać się?
Jakie jest najlepsze opalanie?
Co jeszcze trzeba pamiętać?
Jak zachować opaleniznę?
Kto jest szkodliwy w opalaniu?
Co zrobić, aby nie poparzyć się promieniowaniem ultrafioletowym?
Jak i kiedy opalać się najlepiej?
W solarium lub na świeżym powietrzu?
Jak zabezpieczyć się i zachować ciemny cień przez długi czas?
Jak chronić się w otwartym słońcu?
 

Новости