Co to jest SEO? Właśnie wyjaśniono SEO!

 1. Łatwo wyjaśniono optymalizację pod kątem wyszukiwarek. SEO oznacza Search Engine Optimization i niemiecki...
 2. Jak działają wyszukiwarki?
 3. Najważniejsze czynniki rankingowe
 4. Jak działa teraz SEO?
 5. Ryzyko optymalizacji pod kątem wyszukiwarek
 6. Wniosek: optymalizacja pod kątem wyszukiwarek

Łatwo wyjaśniono optymalizację pod kątem wyszukiwarek.

SEO oznacza Search Engine Optimization i niemiecki dla Search engine optimization , SEO polega na ulepszaniu witryny dla wyszukiwarek takich jak Google, Bing i Co. - im lepszy ranking wyników wyszukiwania, tym lepiej. Ale Twoja witryna musi spełniać określone kryteria. W pierwszym miejscu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek są dwa punkty: znaczenie tematu i zainteresowanie czytelnika.

Przede wszystkim Google chce bronić tytułu najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie, dlatego przywiązuje wielką wagę do zadowolenia swoich użytkowników. Dlatego sztuka SEO jest właściwą kombinacją słów kluczowych, trafności i wyników wyszukiwania.

Cel optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek może przyciągnąć więcej odwiedzających do Twojej witryny. Eksperci mówią o „kwalifikowanym ruchu”. Im lepiej zoptymalizujesz stronę za pomocą trafnych słów kluczowych, tym bardziej przekonasz odwiedzających i wyszukiwarki.

Z tego powodu konieczne jest przeanalizowanie zachowań klientów w zakresie wyszukiwania i objęcie wszystkich ważnych tematów słowami kluczowymi w witrynie. Zwiększysz swój status eksperta i przekonasz Google, by znał ten temat i był idealnym rozwiązaniem dla wyszukiwania użytkownika. Wynik: wyszukiwarka poleca go na pierwszych miejscach w rankingu.

Jak działają wyszukiwarki?

Wyszukiwarki takie jak Google nieustannie przeszukują sieć WWW i absorbują całą zawartość. W rzeczywistości to przejęcie przejmuje roboty (znane również jako bot i pająk), które przechowuje każdą znalezioną witrynę posortowaną według tematu w swoim indeksie. Jeśli wyszukiwarka jest następnie podawana przez użytkownika z określonym słowem kluczowym, robot natychmiast pobiera pasujące strony w swoim indeksie i przedstawia je użytkownikowi w wynikach wyszukiwania. Im bardziej trafna strona dla zapytania (słowa kluczowego), tym lepiej jest pozycjonowana.

 • Wyszukiwarka

  Wyszukiwarka wysyła
  ich roboty biegną do tego
  Web do scour.

  Roboty

  Twoja strona

  Twoja strona przestanie działać
  różne kryteria
  przeszukano i oceniono.

  Indeks

  Roboty łączą
  znaleziono treść i formę
  indeks w bazie danych.

  Wyszukiwarka

  Wyszukiwarka zna zawartość
  Twoja strona internetowa i możesz to zrobić teraz
  wyświetl wyniki wyszukiwania.

 • Wyszukiwarka

  Wyszukiwarka wysyła
  ich roboty biegną do tego
  Web do scour.

  Roboty

  Twoja strona

  Twoja strona przestanie działać
  różne kryteria
  przeszukano i oceniono.

  Indeks

  Roboty łączą
  znaleziono treść i formę
  indeks w bazie danych.

  Wyszukiwarka

  Wyszukiwarka zna zawartość
  Twoja strona internetowa i możesz to zrobić teraz
  wyświetl wyniki wyszukiwania.

Najważniejsze czynniki rankingowe

Dla dobrego rankingu wyszukiwarki pewne czynniki odgrywają pewną rolę. Ale sam Google zdefiniował ponad 250 czynników rankingowych. Ponieważ są one ważone w różny sposób w zależności od strony internetowej, branży i wyszukiwanego hasła, nie ma ogólnej formuły sukcesu, ale niektóre czynniki są szczególnie istotne:

  1. Treść: jakość treści, ilość treści oraz to, jak interesująca i odpowiednia jest treść dla użytkownika witryny.
  2. Struktura techniczna: Czy strona internetowa jest dobrze skonstruowana, zorganizowana i czy istnieją techniczne czynniki na stronie?
  3. Sygnały użytkownika: Google rozpoznaje na przykład, czy użytkownik jest zadowolony z wyniku wyszukiwania. Jeśli wybierze jeden z wyników wyszukiwania, aby dowiedzieć się więcej, ale wróci do swojego zapytania, strona nie była odpowiednia dla jego wyszukiwania - co ocenia Google jako zły znak. Przy okazji: wbrew powszechnej opinii, że Google mierzy długość pobytu, wyszukiwarka ocenia tylko, czy użytkownik wraca i szuka szczęścia w innym wyniku wyszukiwania.
  4. Linki wsteczne: Gdzie w WWW jest połączona strona internetowa? Oceniana jest nie tylko liczba, ale przede wszystkim jakość linków zwrotnych. Na przykład link z pierwszej strony wpływowej domeny jest oceniany znacznie wyżej niż link zwrotny ze stopki nieznanej witryny.
  5. Mobile Friendly: czy mobilna strona internetowa jest zoptymalizowana? Czy wyświetla się poprawnie na smartfonach i tabletach, a przede wszystkim: czy strona ładuje się wystarczająco szybko?

Jak działa teraz SEO?

Pierwszym krokiem w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest spojrzenie na obecny stan wiedzy. Powoduje to środki, które należy podjąć w celu optymalizacji strony internetowej. Pomyślna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek obejmuje zasadniczo trzy obszary: treść, linki zwrotne i konstrukcję.

Ale uwaga: SEO to znacznie więcej niż tak zwane nisko wiszące owoce, które szybko osiągają pierwsze rezultaty w krótkim czasie. Tylko wtedy, gdy optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest postrzegana jako długotrwały towarzysz, który aktualizuje stronę internetową o wartościowe i regularnie nowe treści, będzie widoczny sukces.

Ryzyko optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

W przypadku wyszukiwarek satysfakcja klienta jest na pierwszym miejscu, a więc na przykład narzucona Kary Google (jak złe rankingi) dla każdego, kto próbuje oszukać zasady giganta internetowego. Jeśli jednak spojrzysz na optymalizację wyszukiwarek w sposób holistyczny i długoterminowy i znajdziesz równowagę z korzyścią dla klienta, nie musisz obawiać się żadnej kary.

Ci, którzy polegają na nieprawidłowych optymalizacjach (takich jak przesady ze słowami kluczowymi) lub nawet odmawiają prób manipulacji, muszą spodziewać się konsekwencji, ponieważ Google wykrywa oszustwa teraz zazwyczaj bardzo szybko. Ograniczenie szkód po złym SEO i karze jest nudne i kosztowne. Lepiej więc zaczynaj od początku w zrównoważonej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek - w twoim sensie, w sensie wyszukiwarki, a przede wszystkim satysfakcji użytkowników.

Wniosek: optymalizacja pod kątem wyszukiwarek

SEO lub optymalizacja wyszukiwarek jest ważną częścią strategii marketingowej i powinna być traktowana profesjonalnie. Szybko obiecane sukcesy często okazują się być mętne lub nawet karane, jeśli są źle wykonywane. Koncentracja na SEO zawsze skupia się na zrównoważonej komunikacji z użytkownikami i wyszukiwarką, a dzięki wytrwałości i intuicji stawiają sobie długotrwałe sukcesy.

Jak działają wyszukiwarki?
Jak działają wyszukiwarki?
Czy wyświetla się poprawnie na smartfonach i tabletach, a przede wszystkim: czy strona ładuje się wystarczająco szybko?
Jak działa teraz SEO?
 

Новости