Jak złożyć serce z papieru. Jak zrobić serce własnymi rękami. Jak zrobić z papieru wolumetryczne serce.

  1. Papierowe serce
  2. Serce modułu
  3. Pomysły na Serca - Gwiazda Origami - Otwory Gwiazd
  4. Jak zrobić piękne serce: torebka na herbatę
  5. Skrzydlate serce
  6. Modułowe serce origami: metody produkcji
  7. Otaczaj serce
  8. Papierowy pierścień w kształcie serca
  9. Zakładka do serca
  10. Inne filmy z montażu serca origami

Osobliwością techniki origami jest to, że dzięki tej sztuce można dodawać różnego rodzaju figury. Używając różnych metod składania papieru, jeden i model mogą wyglądać zupełnie inaczej. Dzisiejsza klasa mistrzowska będzie poświęcona symbolowi miłości - sercu. Pokażę kilka sztuczek, jak zrobić serce origami, schemat dla każdego modelu jest wybierany tak szczegółowo, jak to możliwe, aby nie było żadnych trudności w pracy.

Papierowe serce

Zacznę od prostego serca z prostokątnej kartki papieru. Z tym zadaniem początkujący zaczynają, a nawet dzieci. Schemat jest bardzo łatwy i zrozumiały:

W rezultacie powinieneś dostać schludne serce:


W rezultacie powinieneś dostać schludne serce:

Zobacz wideo, aby uzyskać więcej informacji:

Serce modułu

Następnym krokiem będzie serce modułowe.


Dla tej liczby musimy przygotować 370 modułów czerwonego.

Zaczynamy składać figurę od podstawy 5 rogów.

Zaczynamy składać figurę od podstawy 5 rogów

Zaczynając od drugiego rzędu dodajemy kolejne 5 modułów, czyli mamy już 10 rogów. W kolejnych wierszach kontynuujemy dodawanie 5 modeli.

W kolejnych wierszach kontynuujemy dodawanie 5 modeli

Zatem w czwartym rzędzie powinniśmy mieć 20 rogów. Teraz musimy wizualnie podzielić przedmiot na 2 części. Następnie dodajemy 1 trójkąt naprzeciw siebie, nadając mu kształt serca.

Pomysły na Serca - Gwiazda Origami - Otwory Gwiazd


W tym zestawie filmów Julia Jittenmeyer przedstawia składanie Star Holes autorstwa Francesco Manciniego
W tym zestawie filmów Julia Jittenmeyer przedstawia składanie Star Holes autorstwa Francesco Manciniego. Kiedy Natalie zamknęła książkę, ta zakładka zniknęła. A ponieważ ich domowe zakładki origami są nie tylko piękne, ale zaskakująco proste, nawet małe dzieci mogą z łatwością podążać za nimi.

Następnie umieść jeden z pasków papieru jasną stroną do góry przed sobą. Teraz obróć go w środku w kierunku wzdłużnym i centralnym. Teraz nałóż papier i przesuń dolną krawędź w kierunku środka. Następnie złóż lewy róg do prawej krawędzi i otwórz go ponownie.

Następnie złóż lewy róg do prawej krawędzi i otwórz go ponownie

W piątym wierszu dodajemy tę samą liczbę modułów, bez zmian. Ale szósty rząd zwiększy się o 4 rogi, tzn. 2 moduły powinny być również umieszczone naprzeciw siebie.

2 moduły powinny być również umieszczone naprzeciw siebie

Kontynuujemy dodawanie w siódmym rzędzie. Aby to zrobić, zamiast dodawać 2 moduły w szóstym rzędzie, dołączamy kolejny 1 narożnik:

Następnie przesuń prawy róg w dół do lewej krawędzi i otwórz go ponownie. Daje to punkt przecięcia w środku. Na dole zagnij trójkąt. Jeśli prawidłowo przygotowałeś zespół, możesz po prostu lekko kliknąć strony. W górnej części środka przeciąć papier.

Katalogi są głównie przeznaczone dla dziewcząt. Natalie Kramer, Natalie Kramer, udowadnia, że ​​może zrobić bez blasku na swoim blogu. Jak opisałbyś swój styl życia? Podstawą naszego obiektu są elementy projektu, które zebrały się na przestrzeni lat, uzupełnione przez dobre podstawy. Oczywiście w wielu książkach są półki w pracy i salonie. Zgodnie z naszymi pomysłami przygotowaliśmy stół obiadowy z nakrętką olejową. Zdjęcia przyjaciół, zdjęcia wielkoformatowe, sfotografowane przez mojego męża i rysunki dziecka naszego syna zdobią ściany.

Zdjęcia przyjaciół, zdjęcia wielkoformatowe, sfotografowane przez mojego męża i rysunki dziecka naszego syna zdobią ściany

Nasze puste miejsce stało się owalne. Jesteśmy na dobrej drodze. Powtórz ósmy rząd, taki jak siódmy. 9 i 10 wierszy jest zbieranych bez dodawania modułów. Teraz wracamy do ósmego rzędu, do miejsca dodawania modułów. Musimy dodać 4 trójkąty do tych miejsc, w następnym rzędzie dodajemy 3 narożniki, a następnie ponownie 4. W sumie powinniśmy mieć 7 rzędów po każdej stronie przedmiotu obrabianego:

Jak zrobić piękne serce: torebka na herbatę

Jest prawie w każdym pokoju. Światło i zasłony są koncesją na mieszkanie od lat 60-tych. Do każdego etapu rozwoju potrzebne jest nowe rozwiązanie do szafek dla dzieci, kuchni i salonu. Przede wszystkim oznacza to, że w ciągu dnia możesz spontaniczność i przywrócić porządek wieczorem.

Mamy słoneczny salon z jadalnią i balkonem. Na stoliku zawsze są książki i czasopisma. Lubię na niego patrzeć i napić się herbaty. Z jakimi materiałami wolisz pracować? Jest zwijany lub przetwarzany klejem papierowym. Ręczne szycie tworzy proste trójwymiarowe obiekty. Nie powinno zabraknąć naturalnego piękna, kolorowych drewnianych koralików! Na Walentynki jest mało czasu, a jeśli uważasz, że jest to święto komercyjne, wymyślili duże supermarkety, aby sprzedać więcej niż te papierowe serca.

Na Walentynki jest mało czasu, a jeśli uważasz, że jest to święto komercyjne, wymyślili duże supermarkety, aby sprzedać więcej niż te papierowe serca

Ostatni wiersz powinien składać się z 2 modułów. Następnie przekształcamy powstałe struktury w środek serca:

Następnie przekształcamy powstałe struktury w środek serca:

Teraz wypełniamy puste przestrzenie modułami.

Teraz wypełniamy puste przestrzenie modułami

Możesz użyć post-it lub innego papieru w kolorach, który jest kwadratowy, na pewno w biurku teraz widzisz papier, który w ciągu kilku minut stanie się sercem. Potrzebny jest tylko jeden arkusz papieru i trzy minuty, aby to zrobić. papierowe serce . Możesz użyć go jako strony z zakładkami, wkleić go do kartonu, aby utworzyć kartę Valentine, użyć jej do dekoracji prezentów lub udekorować pokój, wklejając go na serca.

Już to widzieliśmy, a to serce jest w 100% origami, ponieważ chociaż nie jest to zrobione z jednego arkusza złożonego papieru, wcale nie jest trudne. Jest to również prezent o wielu zastosowaniach. Przyklej go do kartonu, aby ręcznie zrobić kartę Valentine.

Delikatnie ściśnij przedmiot, aby nie było żadnych szczelin na górze. W końcu powinno to być serce:

W końcu powinno to być serce:

Jeśli nagle podczas pracy masz trudności z sercem origami, film pomoże Ci zrozumieć i ułatwić proces montażu:

Użyj jako karty, której można użyć do zapisania notatki lub nazwy odbiorcy. Następnie może służyć jako zakładka do książek i będzie prezentem, który trwa długo. Do każdego serca potrzebujemy jednej kartki papieru, ważne jest, aby był kwadratowy. Niezależnie od wielkości, jeśli użyjemy dużego arkusza papieru, będziemy mieli wielkie serce, a jeśli zaczniemy od małego arkusza papieru, rezultatem będzie mniejsze serce. Ale jeśli bardzo ważne jest, aby był to idealny kwadratowy papier, a nie prostokątny. - Postępuj zgodnie z instrukcjami na filmie lub na poniższym schemacie, z bardzo małymi fałdami, aby serce było gotowe. - Możesz także napisać swoją wiadomość wcześniej i zminimalizować literę w kształcie serca.

Skrzydlate serce

Jeśli chcesz zaskoczyć swoją bratnią duszę, nie poświęcając dużo czasu na przygotowanie prezentu, serce ze skrzydłami będzie doskonałym rozwiązaniem. Wykonywany jest z prostego kwadratowego papieru. Specjalna wiedza i umiejętności w tej pracy nie są wymagane. Więc nie widzę powodu, by nie próbować oryginalnie deklarować miłości własnymi rękami:

Obserwuj mnie, aby zobaczyć nowe filmy. Dziękujemy za komentowanie i udostępnianie! Origami to wspaniała sztuka tworzenia papierowych figurek. Prosta obsługa składania arkuszy papieru w celu uzyskania zdjęć jest bardzo relaksująca, więc dorośli mogą się nimi cieszyć!

Modułowe serce origami: metody produkcji

Arkusz kwadratowego papieru, żądany kolor. Trwa 28 sekund, ale ukończenie tego zajęło mi około trzech minut. Pierwszy polega na złożeniu arkusza na pół. Obróć go, obróć ostrze o 180 stopni i złóż go na pół, aby mieć dwie linie w kształcie krzyża.

Otaczaj serce

Zdemontowaliśmy już 3 opcje dodawania serca z papieru. Ale to nie wszystko. Bardziej oryginalnym wyrazem uczuć jest otaczaj serce .


Złóż jedną połowę arkusza, aby mieć prostokąt. Odwróć go i ustaw dwa rogi w środku, aby utworzyć trójkąt. Złóż lewą i prawą stronę arkusza w kierunku środka, a następnie złóż dwa rogi do środka, tak jak w górnym trójkącie.

Jeśli go obrócisz i złożysz na pół, zauważysz, że na górze znajdują się dwa „uszy”. Wytnij je tak, aby pozostały dwa kwadraty. Rozwiń swoje serce i umieść górną dłoń w takiej saszetce poniżej. Złóż rogi dwóch „pikito” powyżej do środka. Jeden arkusz kwadratowego papieru.

Papierowy pierścień w kształcie serca

Złóż kwadratowy arkusz na pół w poziomie. Następnie złóż ponownie, aby mieć mały kwadrat. Obróć go raz i zgnij dwa rogi do wewnątrz, aby mieć trójkąt. Rozwiń je i, gdy tylko nowe linie zostaną zaznaczone, przetocz je do wewnątrz, aby uzyskać piramidę: pierwszą i drugą. Jeśli jesteś nowy, może to potrwać kilka prób. Zrób to tyle razy, ile potrzebujesz!

Zakładka do serca

Cóż, dla romantycznych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie swojego dnia bez czytania następnego arcydzieła, wystarczy dodać zakładkę do serca.
Cóż, dla romantycznych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie swojego dnia bez czytania następnego arcydzieła, wystarczy dodać zakładkę do serca

Wykonanie takiego miłego akcesorium do czytania książek na pewno podniosło na duchu, gdy otworzysz książkę. Taka zakładka może być prezentowana na przykład w Walentynki jako wyraz twoich ciepłych uczuć. Postaraj się stworzyć taką słodką zakładkę:

Złóż dwa dolne rogi piramidy do środka. Będziesz miał kwadrat z pionową linią w środku. Obróć papier w kierunku, w którym wygląda jak czysty trójkąt, który nie ma zmarszczek. Weź górny róg i złóż go lekko, tworząc „dziób” motyla.

Złóż róg dzioba w dół i nieco dalej, aż dojdziesz do drugiej strony ostrza. Dziób motyla służy do zatrzymania go. Kształtuj skrzydła i nogi: wyciągnij je, aby nie wyglądały tak płasko. I gotowe! Jednak po zapoznaniu się z fałdami jest znacznie łatwiej.

Jednak po zapoznaniu się z fałdami jest znacznie łatwiej

Oto film wideo dla tej opcji:

Dla takiego serca lepiej jest wziąć papier o różnych kolorach, aby kwiat w środku był wyrazisty.
Postęp:

1. Bierzemy prostokątną kartkę papieru, długość powinna być 2 razy większa niż ta, ponieważ ta metoda została pierwotnie zaprojektowana dla dolara.

Inne filmy z montażu serca origami

Spróbujesz? Jeśli nie masz linijki, możesz użyć dowolnej płaskiej i twardej powierzchni, na przykład pojedynczej tektury, pokrywy laptopa itp. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest umieszczenie arkusza w pionie i wykonanie dwóch etykiet przy użyciu reguły 1, 5 cm każda. Musimy to zrobić na górze arkusza i poniżej. Zacznij od góry, umieść regułę jak najbliżej możliwej krawędzi, 0 powinno być po lewej stronie arkusza. Zrób pierwszy znak w centymetrach i pół, a drugi - w trzech centymetrach. Wykonaj ten sam proces, etykiety górne i dolne powinny się zgadzać.

2. Złóż trójkąty po obu stronach. Musisz dobrze wygiąć.

3. Rozłóż arkusz.

4. Powtórz punkt 2 z przeciwnej strony.

5. Prostujemy liść i zaznaczamy trójkąty A i B.

6. i 7. Łączymy trójkąty A i B razem w środku.

8. Wygładzamy go w taki sposób, że od prawej krawędzi dostajemy trójkąt Plosk.

9. Powtórz to samo po drugiej stronie.

10. Złóż krawędź trójkąta.
10

Więc kontynuujemy.
11. Rozwiń trójkąt z poprzedniego kroku.

12. Poziomowanie, aby zrobić kwadrat.

13. Na placu składamy dwa małe trójkąty.

14. Otwieramy trójkąty i robimy je płaskie.

15. Powtórz punkty 10-14 z trzema innymi stronami.

16. Ostrożnie zgiąć w pół w płaszczyźnie pionowej i wykonać wygięcie.
16

17-18. Rozwijamy i podnosimy prawą połowę.

19. Opuszczamy go tak, aby stykał się z lewą połową.

20. Podnieś prawą połowę reszty.

21. Złóż rogi trójkątami.

22. Pomijamy prawą połowę pozycji w punkcie dotyczącym pkt 20.

23. Zegnij górne rogi z powrotem.

24. Skręć na drugą stronę.

25-26. Wygnij rogi po bokach, aby stworzyć serce. Zawracamy. I wszystko

Jak opisałbyś swój styl życia?
Z jakimi materiałami wolisz pracować?
 

Новости