Jak zrobić matową szminkę nie jest lepka. Elegancka matowa szminka - jak ją zastosować, jak wybrać kolor

 1. Funkcje
 2. Preparat do ust
 3. Zasady aplikacji
 4. Popularny kolor

Matowa szminka pomaga dziewczynom wyglądać pewnie i elegancko. Ale stosowanie tego typu szminki niesie kilka tajemnic i wymaga dokładności i przygotowania ust.

Ale ostateczny wynik zmusi do złapania wielu podziwiających i zazdrosnych spojrzeń.

Funkcje

Jedną z głównych cech matowej szminki jest to, że tworzy efekt wysokich cen i elegancji .

Wynika to z gęstej aksamitnej tekstury. Ale to obosieczne „ostrze” - niewłaściwe zastosowanie tylko uwydatni wady warg.

Do zalet należą: wszechstronność , matowa szminka w przeciwieństwie do błyszczącego wyglądu w miejscu i na oficjalnej piłce oraz na spotkaniach z przyjaciółmi.

A jego stabilność nie powoduje aktualizacji koloru po każdych kilku łykach, poza tym nie rozprzestrzenia się i nie toczy, jeśli jest prawidłowo stosowany.

Co najważniejsze, wygląda na pulchne wargi, pomadka idealnie pasuje i podkreśla ich objętość.

Ale właściciele cieńszych warg nie powinni się martwić, z dokładnym przygotowaniem i kilkoma „sztuczkami” od wizażystów, których otrzymają twoje usta.

Preparat do ust

Najpierw musisz odpowiednio przygotować się do zastosowania matowej szminki:

Najpierw musisz odpowiednio przygotować się do zastosowania matowej szminki:

Możesz nauczyć się, jak ukrywać opryszczkę na wargach od naszej.

Zasady aplikacji

Jak złożyć wniosek szminka matowa , żeby się nie poślizgnąć? Do aplikacji najlepiej jest używać pędzla nawet z twardą szminką, zwykły syntetyczny zrobi.

Obecnie coraz bardziej popularne stają się płynne matowe pomadki do ust, które mają już specjalny aplikator i działają nawilżająco. Z tego powodu zaleca się stosowanie stałej formy w zimne dni.

Upewnij się, że twoje usta są całkowicie i równomiernie pomalowane, wszelkie nierówności są wyraźnie widoczne .

W żadnym wypadku nie można pocierać warg od siebie podczas aplikacji - zniszczy to całą matową strukturę.

Aby poprawić kształt po ponownym zastosowaniu, użyj ołówka, a krawędzie mogą być lekko zacienione pędzlem lub bawełnianym wacikiem - to usunie nadmiar szminki i ukryje wady.

Popularny kolor

Popularny kolor

Najbardziej popularnym kolorem są zdecydowanie jego odcienie.

Aby to podkreślić, potrzebujesz odpowiedniego „zestawu” towarzyszącego mu makijażu i odzieży.

Odzież powinna być harmonijna: w tym samym kolorze co szminka lub w kolorze czarnym lub białym.

W innym przypadku jasne ubrania „Przerwij” efekt czerwonej matowej szminki.

 • aby uzyskać bardziej matowy efekt, artyści makijażu zalecają stosowanie niewielkiej ilości proszku przed i natychmiast po aplikacji;
 • w przypadku cienkich warg zaleca się nałożenie zakreślacza górne rogi . Będą wizualnie większe;
 • jeśli usta są nierówne, zrezygnuj z wyraźnego konturu . Zamiast tego wydaj. szczególną uwagę pośrodku warg, spraw, aby kolor był bardziej nasycony - to da dodatkową objętość;
 • Aby zwiększyć opór , natychmiast po pierwszej aplikacji, osuszyć wargi szmatką i nałożyć drugą warstwę.

szczególną uwagę  pośrodku warg, spraw, aby kolor był bardziej nasycony - to da dodatkową objętość;  Aby zwiększyć opór , natychmiast po pierwszej aplikacji, osuszyć wargi szmatką i nałożyć drugą warstwę

Cienkie usta

Jest taka opinia cienkie usta stanie się jeszcze cieńszy, jeśli uzupełnisz matową szminkę. W rzeczywistości tak nie jest! Musisz tylko prawidłowo zastosować produkt.

 1. Mały sekret wizualne powiększenie usta: pamiętaj, aby zaciemnić całą powierzchnię warg ołówkiem wewnątrz konturu. Niech kolor ołówka pokrywa się z odcieniem szminki. Możesz wyjść trochę poza kontury ust, czyniąc je wizualnie nieco szersze.
 2. Umieść mały zakreślacz w górnych rogach warg - ta prosta technika pozwoli Ci uczynić je bardziej wizualnie obszernymi.
 3. I wreszcie ostatni i główny akcent - szminka. Zastosowaliśmy modny odcień „Frosted Excellence” Avon „Juicy Pink”.


Zastosowaliśmy modny odcień „Frosted Excellence” Avon „Juicy Pink”

Wskazówka Margarity: po raz pierwszy użyłem matowej szminki. Bardzo zadowolony z przyjemnego aromatu i palety kolorów: jasny, bogaty - na każdy gust! Na moich ustach są bez łuszczenia i gładkie, szminka łatwo się układa i zachowuje swój kolor przez długi czas. Wydawało mi się, że szminka nie nawilża zbyt wiele ust, chociaż składniki nadające nawilżenie prawie nie dawałyby efektu matowego.

Asymetryczne usta

Jeśli twoje usta są lekko asymetryczne, nie jest to powód, by odmawiać matowej szminki. Po prostu nie używaj ołówka. Jasny zarys nie zawsze jest konieczny, zwłaszcza że nowoczesna moda to pozwala. Efekt pocałowanych ust jest bardziej odpowiedni niż kiedykolwiek!

 1. Na początek nałóż pojedynczą warstwę szminki (wybraliśmy ciemny odcień Avon „Matt Excellence” „Berry Cocktail”).
 2. Zmyj usta serwetką, lekko sproszkowaną, nałóż drugą warstwę.
 3. Zwróć szczególną uwagę na środek warg - niech będzie najbardziej nasycony kolor. Możesz nawet zastosować odrobinę ciemniejszą szminkę na środku dolnej wargi. Daje objętość i sprawia, że ​​usta są zmysłowe!


Daje objętość i sprawia, że ​​usta są zmysłowe


Przypomnienie Nino: Kiedyś rzadko używam matowych szminek z tego prostego powodu, że wysuszają usta. Ale faktura szminki Avon „Matt Excellence” bardzo mi się podobała - na skórze ta szminka wydaje się nawilżająca. Ponadto produkt nakłada się bez problemów - szminka opada płasko, nie potrzebowałem nawet pędzla!

Pulchne usta

Jeśli masz pulchne usta , podobnie jak nasz model, nie należy bać się podkreślać ich głośność jasne kolory . Wręcz przeciwnie, im więcej szczęścia ma kształt ust, tym bardziej nasycona może być szminka!

 1. Zakreśl usta ołówkiem konturowym (w naszym przypadku jest to podkład do ust Avon Ultra, odcień Scarlet).
 2. Szminka dla większej przejrzystości rozprowadzona na ustach cienką szczoteczką. Dla naszej bohaterki wybraliśmy jasny mat szminka avon w odcieniu „Red Excellence”, przesuwając nacisk w makijażu na usta.
 3. Jeśli kontur okazał się niewystarczająco jasny lub rozmazałeś szminkę podczas aplikacji, nie spiesz się do mycia! Po prostu użyj ciasnego korektora. Nałóż trochę na pędzel lub wacik bawełniany i maskuj nadmiar, dzięki czemu kontur ust jest idealnie gładki.


Nałóż trochę na pędzel lub  wacik bawełniany  i maskuj nadmiar, dzięki czemu kontur ust jest idealnie gładki


Recenzja Camilli: Avon Lipstick „Matt Excellence” jest dość pigmentowany, pozostawiając na ustach doskonałą matową konsystencję. Jest aksamitna, łatwa w aplikacji, nie zwija się, nie zatyka fałd warg. Byłem mile zaskoczony, że na rynku masowym znalazłem godnego zamiennika dla mojej ukochanej, ale drogiej szminki.

Niestety matowe szminki często wywołują uczucie suchości na ustach. Aby poradzić sobie z tym problemem, można zastosować balsam do ust, wcześniej nałożony na ich powierzchnię. Jednak w niektórych przypadkach może to tylko zepsuć wynik końcowy. Dlatego odpowiedzialnie wybieraj szminkę - zwracaj uwagę nie tylko na odcień, ale także na jej fakturę i skład. Na przykład wypróbuj Avon „Frosted Excellence”. Zawiera składniki nawilżające, które gwarantują ustom uczucie komfortu i eliminują potrzebę stosowania dodatkowych kosmetyków.


Zawiera składniki nawilżające, które gwarantują ustom uczucie komfortu i eliminują potrzebę stosowania dodatkowych kosmetyków

Od teraz szminka matowa zyskuje niesamowitą popularność - wszystko błyszczące czasopisma , instagram i zdjęcia w sieciach społecznościowych olśniewają jasne zdjęcia Z pulchnymi luksusowymi ustami pojawiła się oczywiście ogromna liczba pytań - „Jak wybrać matową szminkę?, „Jak prawidłowo stosować?, „Jak wybrać odpowiedni kolor?” Itd.

Dzisiaj zastanowimy się, jak zastosować tę szminkę, aby wyglądała naprawdę luksusowo na ustach.

Wszystko zaczyna się więc od tego, że ta szminka musi być również prawidłowo dobrana, aby odpowiadała jakości. I nie powinieneś tu paść, aby nie było grudek na ustach, nie blaknąć koloru ani dyskomfortu.

Taka szminka nie może być tania, ponieważ jej skład jest ważny - są to różne składniki pielęgnacyjne - aminokwasy, oleje, witaminy A i C, filtry UV i wiele innych. Właśnie te komponenty sprawią, że matowa szminka będzie wyglądać idealnie na ustach. Dlatego przede wszystkim uważnie przestudiuj kompozycję.

Szminka powinna dobrze pachnieć, ponieważ daty ważności, jeśli są spóźnione, nie osiągną pożądanego efektu.

A kiedy nakładasz matową szminkę, powinieneś czuć lekkość i nie powinno być odczuć suchości i napięcia.

A szminka lub zawartość tubki, na przykład mus do ust, powinny być gładkie, jednolite i nie powinno być żadnych wycieków oleju. Tylko gładka i gładka masa.

Nie bez znaczenia i odpowiednio dobrana kolorowa matowa szminka. Jest wiele niuansów. Przeczytaj o tym w kolejnych wydaniach.

Teraz kontynuujemy naukę prawidłowego stosowania matowej szminki.

Najważniejszą rzeczą jest dbanie o gładkość ust. Po prostu idealny gładkie usta Matowa szminka będzie wyglądać idealnie. Aby to zrobić, wykonaj procedury pielęgnacyjne. Zastosuj specjalny peeling do ust lub masuj usta słodzonym miodem, spłucz ciepła woda i nałóż balsam zmiękczający, dobrze wmasuj w skórę ust.

Następnie osuszyć usta serwetką i trochę spryskać, narysować kreskę ołówkiem do ust. Ołówek można zaciemnić za pomocą specjalnego pędzla. strona wewnętrzna dla efektu ombre. W tym przypadku dozwolone są kontrastujące odcienie, a konturówka może być o kilka odcieni ciemniejsza niż sama szminka. Ale pamiętaj, że jasny i zbyt kontrastowy makijaż nie jest odpowiedni makijaż dzienny Które rano wstawiłeś do pracy lub na studia. Za pomocą ołówka konturowego można również dostosować rozmiar warg. Możesz robić cieńsze usta, rysując linię warg tuż poniżej własnego konturu ust. Jeśli okrążysz kontur nieco wyżej niż naturalny kontur, usta będą wyglądać na większe.

Teraz zastosuj szminkę. Jeśli nie ma specjalnego aplikatora do nakładania szminki lub zwykłej kompaktowej szminki, lepiej jest użyć specjalnego pędzla. Dzięki temu możliwe będzie płynne stosowanie szminki. Możesz nawet delikatnie osuszyć pierwszą warstwę serwetką (pozwalając jej wyschnąć i trochę namoczyć) i ponownie nałożyć kolejną warstwę, aby pomadka utrzymywała się znacznie dłużej, a kolor stał się bardziej nasycony i jasny.

Wszystkie powyższe kryteria są odpowiednie dla nowości tego sezonu - mus z pomadki do ust słynna marka sprzedaż bezpośrednia „Oriflame”. Ze względu na fakt, że firma działa bez pośredników, udało nam się uczynić jej koszt tak komfortowym, jak to możliwe, a jakość doskonała. Brak przepłacania pośrednikom. Jakość - od producenta.

O tym, jak zrobić makijaż oczu ombre i matowe usta , spójrz na krótki film wideo:


Matowe wykończenie szminka - jeden z trendy w modzie sezonu. Jednak jego użycie nie jest tak proste i łatwe, jak w przypadku satynowej szminki.

Zalety matowej szminki

Główną zaletą matowej szminki jest wszechstronność. Nie ma ścisłych ograniczeń i świetnie wygląda zarówno na konferencji biznesowej, jak i na przyjęciu, najważniejsze jest wybranie odpowiedniego koloru. Doskonale uzupełnia każdy makijaż i garderobę.

Aksamitna faktura matowej szminki zapewnia elegancką, tajemniczą i oryginalną perfekcję wyglądu. Matowa szminka ma trwałą formułę. Jest idealny dla kobiet, które po prostu nie mają czasu na poprawienie makijażu w ciągu dnia.

Jak wybrać szminkę

Matowa szminka zawiera więcej pigmentów, dlatego ma więcej nasycony kolor . Wybór koloru szminki zależy bardziej od odcienia skóry. Jeśli masz ciemna skóra unikaj pomarańczowych odcieni i podnieś coś ze szkarłatu. Jeśli masz jasna skóra , możesz odpocząć i pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie odcienie, takie jak pomarańczowy.


Jeśli masz  jasna skóra  , możesz odpocząć i pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie odcienie, takie jak pomarańczowy

Ważną rolę odgrywa kształt twoich ust. Z cienkimi ustami zrezygnuj z ciemnych odcieni. Jeśli masz pulchne usta, wybieraj nagie cienie, aby uniknąć wulgarnego wyglądu.

Jakość matowej szminki zależy od jej składu. Aby zapewnić ci usta piękny kolor , jak również do odżywiania i pielęgnacji należy wybrać szminkę, która zawiera niezbędne składniki do tego: oleje, aminokwasy, filtry ultrafioletowe. Jeśli jesteś uczulony na produkty pszczele, sprawdź, który wosk jest zawarty w produkcie: Unikaj produktów z wosk pszczeli , wybierz te, które zawierają wosk palmowy.

Właściwe użycie

 • W przeciwieństwie do satynowej szminki, matowy nie jest łatwy do nałożenia. Wymieszaj matową szminkę z niewielką ilością balsamu do ust. Najlepiej stosować szminkę palcem lub pędzlem.
 • Aby szminka się nie rozprzestrzeniła, opracuj kontur ust ołówkiem. Ołówek powinien mieć ten sam odcień szminki. Nałożyć szminkę na środek górnej wargi, a następnie uzupełnić dolna warga . Aby poprawić kolor, można zastosować kolejną warstwę szminki.
 • Przed zakupem szminki matowej przetestuj narzędzie. Często suszy usta.


Często suszy usta

 • Nigdy nie nakładaj matowej szminki. Aby rozpocząć, nałóż balsam do ust.
 • Aby Twoje usta były gładkie, możesz pocierać je szczoteczką do zębów pionowymi ruchami, a następnie zwilżać je.
 • Nie zapomnij robić gommazh usta raz w tygodniu. Aby to zrobić, wymieszaj cukier z miodem. Wcieraj powstały roztwór w usta. Miód zmiękcza uszkodzone usta i sprawia, że ​​stają się miękkie i delikatne.
 • Idąc po konturach szminki ust nie ma sensu. Nie pomaga to zwiększyć ich głośności.
 • Jeśli masz pionowe zmarszczki w kącikach ust, matowa szminka nie jest zalecana. Ona tylko je podkreśli.


Ona tylko je podkreśli

Najlepsi przedstawiciele

 • Velvet Passion Matte Lipstick Kiko o matowej, topiącej się fakturze jest lekka i przyjemna w aplikacji. Dzięki trwałej formule szminka utrzymuje usta na długo. Jest dostępny w dwudziestu różnych odcieniach odpowiednich dla każdego rodzaju skóry, nie zawiera parabenów i przeszedł kontrolę jakości dermatologicznej.
 • Matte Lipstick z NYX Matte Lipsticks ma bogatą formułę, która utrzymuje się przez kilka godzin. Szminka jest łatwo rozprowadzana na ustach.


Szminka jest łatwo rozprowadzana na ustach

 • elf doskonale nawilża usta. Jego bogaty kolor i formuła oparta na oleju arganowym, olejek różany i witaminy zapobiegają suchym i złuszczającym się ustom.

Czy używasz matowej szminki?

Tylko ona i ja używamy 13 41 41 0

Tak, w kosmetyczce jest 19 41 41 0

Nie próbowałem, ale chcę 5 41 41 0

Nie, w ogóle nie idzie 4 41 41 0

Bardzo piękne opcje na dziewczynach. Zawsze uważałem na tego rodzaju szminkę, ale to, co widzę, lubię. I prawdopodobnie nadal próbuję zdobyć taki dla próbki. A ponieważ moja skóra jest raczej ciemna, prawdopodobnie potrzebuję czegoś ciemniejszego. Najprawdopodobniej tak będzie wiśniowy odcień , jest bardziej nasycony, dla mnie powinien pasować idealnie.

Irina, a ja prawie nie używam tej szminki, ponieważ jest naprawdę bardzo kapryśna. Nawet to, jak mówi tutaj: jeśli masz cienkie usta, to ciemne odcienie sprawią, że będą jeszcze cieńsze, pulchne - z ciemną szminką będą pół twarzy! I matowy naprawdę poprawia ciemny kolor i nadaje mu głębię. Ale nie zgadzam się, że nie warto vylazit dla konturów warg, jest możliwe, trochę, szczególnie wygładzić obszar „M” na górna warga i nasycona matowa szminka dobrze sobie z tym radzi, tworzy idealny kształt wargi

Margaret, widzę, że jesteś ekspertem w stosowaniu matowej szminki! Naprawdę podobały mi się twoje zalecenia, na pewno skorzystam z niego, zawsze chciałem tego, ale jakoś nie decydowałem o wszystkim. Mam dość pulchnych ust z natury, a jeśli je pomaluję, wydają się jeszcze bardziej. Więc zasadniczo użyła połysku, aby je podświetlić. Ale może wszystko w cieniu.

Odpowiedz Irinie: „Bardzo piękne opcje dla dziewcząt. Zawsze uważałem na tego rodzaju szminkę, ale to, co widzę, lubię. I prawdopodobnie nadal próbuję zdobyć taki dla próbki. A ponieważ moja skóra jest raczej ciemna, prawdopodobnie potrzebuję czegoś ciemniejszego. Najprawdopodobniej będzie wiśnia ”


?, „Jak prawidłowo stosować?
?, „Jak wybrać odpowiedni kolor?
Czy używasz matowej szminki?
 

Новости