Jak zrozumieć, że tracisz słuch? Jak wykryć problem na czas i wyeliminować dalsze pogorszenie? Co to jest ukryty ubytek słuchu i czy można temu zapobiec? - 2018 r

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że z takim entuzjazmem próbujesz nieść przyjaciela przez tłum na hałaśliwym przyjęciu? Możesz cierpieć na chorobę zwaną ukrytą utratą słuchu.

Standardowe testy, w których test słuchu nie wykryje tego problemu, ale w rzeczywistości nawet te, których słuch wydaje się idealny, są mu poddawane. Szczególnie zagrożeni są ci, którzy mieszkają w hałaśliwej metropolii. (Habitual ritual - szczotkowanie ucha wacikami prowadzi również do problemów ze słuchem).

4.7 5 1

Żyjemy w naprawdę hałaśliwym świecie. Nie możemy obiektywnie sprawdzać wpływu hałasu narażonego przez całe życie. Ale kiedy naukowcy przeprowadzają takie testy, zadają pytania, takie jak: Czy często kosisz trawnik? Lubisz głośna muzyka ? Pozytywni ludzie zazwyczaj mają ukryte problemy ze słuchem.

Dlaczego więc po prostu doskonale słyszysz w gabinecie lekarskim ale nie przyjaciele w zatłoczonym barze? W zdrowym uchu fale dźwiękowe są wychwytywane przez komórki włosów i przetwarzane na sygnały, które mogą być interpretowane przez mózg. W miarę starzenia się lub narażenia na wyjątkowo głośne dźwięki, komórki rzęsate mogą zostać uszkodzone lub mogą umrzeć, powodując tzw standardowy ubytek słuchu.

W miarę starzenia się lub narażenia na wyjątkowo głośne dźwięki, komórki rzęsate mogą zostać uszkodzone lub mogą umrzeć, powodując tzw   standardowy ubytek słuchu

W uchu z ukrytą utratą słuchu uszkodzone są synapsy, które przekazują sygnały z komórek rzęsatych. Utraciwszy je, twoje ucho traci zdolność filtrowania szumów tła. W związku z tym skupienie się na ważnych rozmowach staje się trudne.

Standardowe testy mierzą czułość słuchu za pomocą dźwięków. Nowe badanie, które pomaga zidentyfikować ukryty ubytek słuchu, wymaga podkreślenia mówionych fraz wśród głośniejszego statycznego szumu tła.

Dzisiaj metoda leczenia ukrytego ubytku słuchu nie została jeszcze wynaleziona. Jednak niektórzy badacze, tacy jak Lieberman, stopniowo robią postępy w opracowywaniu leku, który może naprawić uszkodzone synapsy.

Jednak niektórzy badacze, tacy jak Lieberman, stopniowo robią postępy w opracowywaniu leku, który może naprawić uszkodzone synapsy

Słuch powinien być chroniony, a nie mieć nadziei zdolności regeneracyjne ciała lub na innowacyjne odkrycia naukowców. Ludzkie ciało - doskonały system z dużym marginesem bezpieczeństwa. Zdaniem naukowców nawet znaczna redukcja działających systemów „komórka włosa - synapsa - włókno nerwu słuchowego” może pozostać niezauważona przez długi czas w zwykłym życiu.

Najlepsza rada dla tych, którzy chcą uniknąć utraty słuchu: ogranicz narażenie na głośne otoczenie, noś ochronniki słuchu podczas jazdy i po prostu podkręć muzykę.

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że z takim entuzjazmem próbujesz nieść przyjaciela przez tłum na hałaśliwym przyjęciu?
Ale kiedy naukowcy przeprowadzają takie testy, zadają pytania, takie jak: Czy często kosisz trawnik?
 

Новости