Kolor podłogi to bielony dąb, którego kolor jest odpowiedni. Kolor drzwi i laminatu: zdjęcie, jak wybrać kombinację

 1. Wybór koncepcji koloru
 2. Neutralne kolory
 3. Paleta zimnych i ciepłych kolorów
 4. Biały i ciemny kolor drewna
 5. Wielokolorowa powierzchnia
 6. Wybór cokołu
 7. Lekkie laminaty i lekkie drzwi we wnętrzu mieszkania
 8. Lekkie laminowane i ciemne drzwi
 9. Jak połączyć jasne kolory laminatu
 10. Wprowadzenie
 11. § 1. Jeśli drzwi już stoją
 12. Wniosek
 13. Zasada połączenia
 14. Zasada zbieżności
 15. Zasada kontrastu
 16. Zasada precyzyjnego uderzenia
 17. Najpopularniejsze kolory
 18. Zasady łączenia

09.03.2016 9476

Remont mieszkanie opiera się na czterech filarach: wykończeniu sufitu, ścian, podłogi i drzwi. Jeśli będziemy mogli odświeżyć i zmodyfikować sufitową i ścienną powłokę dekoracyjną co 2-3 lata, zmieniając nastrój i styl pomieszczenia, podłoga i drzwi będą trwały co najmniej jedną dekadę.

Dlatego do wyboru i kombinacji kolorów tych dwóch powierzchni należy podchodzić najbardziej odpowiedzialnie. Opcje kombinacji są liczne:

 • Możesz pokonać jeden odcień, wybierając kolor laminatu i drzwi z różnicą kilku tonów. Aby nie pomylić się z fakturą powierzchni forniru, podnieś laminat zawsze podany w nazwie kolekcji).
 • Jedność kolorów oznacza projekt podłogi i drzwi w absolutnie identycznych kolorach. Ta decyzja może nie świecić oryginalnością, ale zawsze jest urocza, urocza i trafna.
 • Rozwiązania kontrastowe: kolorowe drzwi i podłogi różnią się znacznie, kolory są sobie przeciwne, dzięki czemu przestrzeń jest głębsza i bogatsza. Ważne jest, aby właściciele nie znudzili się połączeniem intensywności i ekstrawagancji kilka miesięcy po naprawie.

Bez względu na to, jak zdecydujesz się zastosować w projekcie pokoju, nie zapomnij, że tylko wybrane ciepłe lub chłodne kolory są ze sobą łączone.

Wybór koncepcji koloru

Przy wyborze materiałów (z wyjątkiem jakości, stylu i tekstury) ważne jest, aby wybrać kolor laminatu i drzwi, aby podkreślić wszystkie zalety układu i oryginalności projektu obudowy. Nierównowaga w doborze kolorów stworzy odpowiedni nastrój: wnętrze zamieni się w blade i niewyrażone tło dla mebli lub niewłaściwie umieszczone akcenty kolorystyczne zostaną wyróżnione na pierwszy plan, przesłaniając ciekawe i kreatywne pomysły projektowe.

Neutralne kolory

Jasna beżowa paleta jest opcją „wygrana-wygrana”, jeśli nie jesteś pewien, która paleta kolorów zostanie zatrzymana przy wyborze drewnianej podłogi i drzwi. Farby podkreślą każdą stylistykę niezależnie od tego, czy jest to klasyczne wnętrze, elegancka nowoczesna czy lakoniczna technika high-tech.

Lekki laminat Podkreśl korzystnie:

 • Kolor bielonego dębowego skrzydła drzwi.
 • Nienasycone odcienie olchy, brzozy i akacji.

Ciepłe, czerwonawe odcienie w neutralnym zakresie „ogrzewają” pomieszczenie, ale znacznie ograniczają wybór dalszej kolorowej dekoracji pokoju: musisz pracować z pomarańczowo-brązową, terakotą i zieloną paletą. Zimne odcienie z czerwonawym drewnem łączą się z trudnością.

Paleta zimnych i ciepłych kolorów

Zimne kolory powierzchni obejmują szarą paletę, jasną, zbliżoną do białej, odcienie:

 • Kolor kości słoniowej.
 • Kremowy
 • Mleczny.
 • Dąb bielony.

Wybór dekoracji zaleca się rozwijać w następujących obszarach: lekki klasyk lub minimalizm. Co zaskakujące, zimna neutralna paleta jest bardzo kapryśna (szczególnie odcienie szarości). Dlatego projektanci wolą dopasować kolor drzwi i laminatu do koloru lub zalecić głębsze skupienie na podłodze, której powierzchnia może być o kilka odcieni ciemniejsza.

Ciepła paleta nie ograniczy Cię w wyborze stylu (meble, tkaniny, szczegóły wnętrza). Ponadto stworzy przyjemne uczucie komfortu, ciepła i komfortu. Szczególnie uzasadnione jest stosowanie żółto-czerwonawych odcieni w słabo oświetlonych, zaciemnionych pokojach.

Udany i korzystny dla wszystkich projekt w identycznych lub różnych odcieniach kolorów - połączenie tych samych tekstur drewna. Na przykład laminat w kolorze wiśni zbliża się do drzwi tego samego „pochodzenia”. Ale unikaj powtórzeń nasyconych, z wyraźnymi powierzchniami rudymi. Wiśniowe drzwi powinny być wybierane w bardziej stonowanych, spokojnych kolorach. Lub, przeciwnie, przenieś akcent koloru na podłogę, łagodząc jego intensywność na ścianach.

Biały i ciemny kolor drewna

Biały kolor nadaje pomieszczeniu wysublimowanego, wysokiego nastroju, jest uniwersalny dla kolejnych prac projektowych. Ale kontrastowe połączenie bieli (na przykład wenge) będzie wyglądać zbyt wyzywająco i krzykliwie: nie będziesz czuł się komfortowo z tak dramatycznymi zmianami koloru.

Prawidłowy kolor „opozycji” kolorów działa z pojęciami światła - ciemności, ale nie diametralnie przeciwnymi terminami: biało - czarny.

Sterylna spokojna podłoga laminowana w pastelowych odcieniach beżu. Nie daj się ponieść temu kolorowi w „nierozcieńczonej” formie: białe drzwi i podłoga będą wyglądać zbyt celowo, nienaturalnie i nietypowo dla percepcji.

Laminat i drzwi z ciemnego drewna (wenge, kasztan, dąb bagienny) dodadzą rygorystyczności i głębi przestrzennym i jasnym obszarom. Szlachetny, ale nie toleruje bicia siebie: jeśli wybierzesz głębokie wenge w odcieniu bordowym, nie dodawaj ciemnozielonych lub kasztanowych nut o tej samej fakturze do innych drewnianych powierzchni.

Podobnie jak błyszcząca biel, czarny kolor wnętrza również będzie wymagał ostrożności. Laminat lub drzwi o takiej ciemnej powierzchni nie obciążają pomieszczenia w bardzo rzadkich przypadkach: na przykład z dużą ilością błyszczących części metalowych, typowych dla high-tech, loft lub techno.

Uwaga! Wybierając ciemne farby, przygotuj się do codziennego czyszczenia i czyszczenia powierzchni drewnianych.

Najmniejsze elementy (szczególnie w jasno oświetlonym pomieszczeniu) natychmiast przyciągają wzrok, dzięki czemu najbardziej eleganckie i eleganckie wnętrze wygląda nieporządnie.

Wielokolorowa powierzchnia


Dość demokratycznym rozwiązaniem jest laminat, imitujący drewno tygrysie, zebrano i drzewo różane. Połączenie kolorów w fakturze powłoki pozwala eksperymentować i bawić się w przestrzeni, łącząc stylistyczne i kreatywne podejście do projektowania wnętrz. Aby uniknąć kakofonii kolorów, powierzchnia drzwi powinna powtarzać jeden z odcieni wykładziny. Na przykład kolor zebrano z podłużnymi, teksturowanymi paskami pozwoli Ci ozdobić powierzchnię ścian i otworów w chłodnej skali szarości lub ciepłej beżowo-brązowej palecie.

 1. Lekkie powierzchnie wizualnie zwiększają pomieszczenie. Ciemne, wręcz przeciwnie, czynią przestrzeń bardziej zwartą. Ta zasada (wizualna redukcja obszaru) obowiązuje przy wyborze kontrastowego wzoru.
 2. Zwróć uwagę na teksturę powłoki. Pożądane jest, aby wybrać laminat w kolorze drzwi o powierzchni tego samego typu: matowy lub błyszczący. Światło grające i odbijające się na lakierowanych powierzchniach stworzy uroczystą, świąteczną atmosferę. Powściągliwy matowy design jest niezbędny dla relaksującego, domowego nastroju.
 3. Schemat kolorów powinien opierać się na lokalizacji mieszkania. Zimna strona północna wymaga cieplejszego roztworu barwnego. Uniwersalna szaro-biała gamma w tym przypadku nie jest całkowicie odpowiednia.
 4. Stosuj się do jednej koncepcji stylistycznej: klasyczne drzwi lub rzeźby w stylu klasycznym nie „zaprzyjaźniają się” z nowoczesnymi powłokami imitującymi metal lub plastik. Nawet ten właściwy kombinacja kolorów sytuacja się nie uratuje.
 5. Przy wyborze kontrastujących kolorów nie przesadzaj. Więcej niż trzy farby kompozytowe ( drewniane podłogi ) zmęczenie percepcji. Ale nie powinieneś iść na drugą skrajność: proste wnętrze bez jasnych akcentów (dywan, tekstylia itp.) Jest nudne, monotonne i niewyrażające.
 6. Drzwi powinny być szczególnie wszechstronne, jeśli znajdują się na styku różnych wykładzin podłogowych (na przykład podłogi laminowane w hali i płytki w kuchni). Przejście materiałów jest oznaczone progiem, a płótno jest wybrane neutralne odcienie odpowiadające powierzchniom podłogi.
 7. W małych mieszkaniach trzymaj się ogólnej kolorystyki. Jeśli zatrzymałeś się w jednym zestawieniu kolorów, pozwól mu być obecny w korytarzu, pokoju i kuchni. Połączenie rozwiązań kolorystycznych (kontrastujących i łączących jasne lub ciemne odcienie) podzieli pokój na małe strefy, zmniejszając przestrzeń jeszcze bardziej wizualnie.

Wybór cokołu

Jeśli grasz jednym kolorem (całkowicie identycznym lub używasz kilku odcieni) przy projektowaniu podłogi i powierzchni drzwi, wybór listwy przypodłogowej nie jest trudny. Masz kilka alternatywnych opcji:

 • Aby podnieść cokół do laminatu lub do drzwi - jak najbardziej lubisz.
 • cokół (do drzwi i laminatu), ale powtarzający się akcenty kolorystyczne pomieszczenia: projekt ścian lub sufitu, bogata kolorystyka tapicerki lub tekstyliów.
 • Szeroki, lekki cokół ułatwi szlachetne połączenie ciemnego skrzydła drzwi i laminatu. Kontrast zamienia się w pałąk biały kolor listwy nie powodują nasycenia powierzchnie drewniane nawet mały pokój.

Jeśli mówimy o rozwiązaniach kontrastujących, cokół powinien lekko równoważyć opór kolorów:

 • Z pewnością pasuje do tonu. lekkie drzwi (z ciemną powierzchnią podłogi).
 • Jeśli laminat jest lekki, a drzwi mają głębszy, bogatszy odcień, to wybór cokołu nie jest tak ściśle regulowany: może on powtarzać kolory drzwi lub podłogi lub być malowany w pośrednich, przejściowych kolorach.

Zasady i zalecenia podane powyżej sugerują oczywiście wyjątki: nowe, ciekawe i niezbadane rozwiązania dla kombinacji kolorów i stylów. Aby zrozumieć, jak wybrać laminat do drzwi, przeczytaj i zanotuj wskazówki projektowe. Ale ożyjcie je tylko dzięki pryzmatowi waszego wewnętrznego postrzegania i odczuwania. Przecież nic dziwnego, że mówią: „Dom jest tam, gdzie jest serce”.

Podłogi laminowane to bardzo popularna podłoga. Paleta kolorów jest bardzo szeroka i pasuje do każdego projektu. Szczególnie często używany lekki laminat we wnętrzu mieszkania pokazuje piękne połączenie z jasnymi drzwiami i ciemnymi ściankami działowymi. Zatrzymując wybór podłóg laminowanych, warto rozważyć jego rozsądną cenę w porównaniu z innymi powłokami.

Lekkie laminaty i lekkie drzwi we wnętrzu mieszkania

W każdym wnętrzu jest bardzo ważna paleta kolorów. Podłoga i ściany przyciągają największą uwagę, a ostateczny projekt pomieszczenia zależy od jego koloru.


Lekki laminat w połączeniu z lekkimi drzwiami we wnętrzu zapewnia czystość i lekkość. Pokój kosztem jasnych kolorów rozszerzy się wizualnie, aw połączeniu z oświetleniem stworzy ciepłą atmosferę. Pięknie w podobnej kombinacji będą wyglądać meble o bardziej ciemnych odcieniach.


Użycie tego samego koloru lub kolorów podobnych odcieni w końcu będzie wyglądało nieopłacalnie. Meble i ściany z podłogą połączą się, projekt zostanie utracony.

Spróbuj zaciemnić jasny pokój ciemnymi akcentami. Mogą to być małe przedmioty wewnętrzne, obrazy, zasłony lub drewniane meble ciemniejsze odcienie. Możesz również użyć małego miękkiego dywanu, który nie ukryje laminowanej powłoki, ale przeciwnie, doda skórze zamierzonego wyglądu.


Możesz również użyć małego miękkiego dywanu, który nie ukryje laminowanej powłoki, ale przeciwnie, doda skórze zamierzonego wyglądu

Lepiej jest zawsze opuszczać światło sufitowe, a nawet w połączeniu z jasną podłogą i ścianami tym bardziej. Jeśli sufit będzie ciemniejszy, pokój wizualnie odsunie pokój.

Można używać krawężnika na suficie lub sztukaterii. Żywe zielone rośliny wyglądają pięknie w pomieszczeniu, w którym takie materiały są obecne. Lekka podłoga i drzwi w połączeniu z odpowiednio dobranym światłem stworzą efekt lekkości i zwiewności.


Miłośnicy jasnych kolorów powinni pamiętać, że dbałość o to pokrycie podłogowe będzie potrzebna nieco częściej niż za ciemnymi pokryciami.


Jeśli wybierzesz prawo paleta kolorów ściany, laminowane lekkie podłogi i lekkie drzwi będą bardzo dobrze bawić się w mieszkaniu. Możesz kreatywnie podświetlić uchwyty na lekkich drzwiach, zwiększyć ich masę lub wybrać jasny odcień. Nie należy używać jednego koloru do podłogi, drzwi i ścian, nie byłoby to najlepsze rozwiązanie.

Lekki laminat tworzy uczucie lekkości, a drewniane drzwi doskonale go uzupełniają. Tapeta powinna być ciemniejsza lub mieć obraz, który może zaciemnić pokój i nadać mu jasne kolory.

Lekkie laminowane i ciemne drzwi

Lekki laminat w połączeniu z ciemnymi drzwiami we wnętrzu są używane częściej niż pierwsza opcja. Połączenie dwóch kolorów jest zawsze korzystne dla obu stron. Laminat jest imitacją drewna i nadaje się do każdego wnętrza. Jeśli instalujesz drzwi o ciemnych odcieniach, pożądane jest wybranie lżejszej tapety, w przeciwnym razie wszystko może się połączyć i zmniejszyć pomieszczenie.


Laminat w jasnym kolorze harmonijnie i elegancko wygląda z ciemnymi drzwiami. Ta kombinacja jest bardziej odpowiednia dla dużych pomieszczeń, ponieważ takie odcienie zmniejszą mieszkanie. Dzięki odpowiedniemu doborowi światła w drzwiach drzwi będą bawić się innymi kolorami. To bardzo bogaty wybór i świetny pomysł na projekt.


Lekki laminat może być zacienionym ciemnym dywanem, który będzie wyglądał pięknie podczas wchodzenia do pokoju. Ciemna plama na podłodze i ciemne drzwi harmonijnie wtapiają się w każdy projekt. Jeśli pomieszczenie na to pozwala, możesz podnieść odpowiednie ciemne zasłony do drzwi. Ale w małych pomieszczeniach zjada przestrzeń i wizualnie ją zmniejsza.Lekkie wykładziny podłogowe i ciemne drzwi doskonale uzupełnią takie elementy, jak kinkiety lub lampy podłogowe, obrazy w brązowych ramach, okapy wykonane z drewna i wszelkie inne elementy dekoracyjne, które pasują do drzwi w kolorze.

Jak połączyć jasne kolory laminatu

Planując projekt mieszkania z laminatem w jasnych kolorach, często pojawia się pytanie, jaki powinien być kolor drzwi. Warto podsumować i podać podstawowe zalecenia:

 • w małych pomieszczeniach lepiej jest używać jasnych odcieni podłogi w połączeniu z lekkimi drzwiami;
 • w dużych pomieszczeniach ciemne drzwi można stosować w połączeniu z jasną podłogą;
 • podczas instalowania drzwi należy pamiętać, że powinny one znajdować się blisko podłogi na fakturze;
 • jeśli pokój ma kilka drzwi, ich kolor powinien być taki sam;

w małych pomieszczeniach lepiej jest używać jasnych odcieni podłogi w połączeniu z lekkimi drzwiami;  w dużych pomieszczeniach ciemne drzwi można stosować w połączeniu z jasną podłogą;  podczas instalowania drzwi należy pamiętać, że powinny one znajdować się blisko podłogi na fakturze;  jeśli pokój ma kilka drzwi, ich kolor powinien być taki sam;

Laminat jest świetny wybór przy rejestracji wykładziny podłogowej. To świetna alternatywa dla drewna i tańsza. Dbałość o taki materiał nie jest kapryśna, żywotność jest bardzo długa. Lekki laminat we wnętrzu mieszkania jest organicznie połączony z wystrojem salonu, sypialni i przedszkola.


Lekki laminat we wnętrzu mieszkania jest organicznie połączony z wystrojem salonu, sypialni i przedszkola


Lekki laminat jest używany częściej niż ciemno. Kolor ma pozytywny wpływ na atmosferę, tworzy lekkość i ciepło w pomieszczeniu. Do jasnych odcieni laminatu łatwiej wybrać meble i inne meble.Układanie podłogi tej powłoki jest bardzo łatwe i nie wymaga specjalnych umiejętności. Ale jeśli wątpisz w swoje umiejętności, możesz szukać pomocy specjalistów. Będą mogli bardzo szybko zrobić piętro jak najszybciej. A jeśli rozmawiamy o radzie projektowej przy dalszym planowaniu mieszkania z tą podłogą, to również nie będzie żadnych problemów.


A jeśli rozmawiamy o radzie projektowej przy dalszym planowaniu mieszkania z tą podłogą, to również nie będzie żadnych problemów

Wiejski styl, loft, minimalizm i wiele innych będzie świetnie wyglądać z podłogą pokrytą laminatem. Lekki laminat oprócz przyjemnego koloru jest również bardzo przyjemny. Materiał ma wiele odcieni, ale także rozmiary. To jak gra logiczna, która podczas końcowego montażu zachwyci każdego członka rodziny. Laminat jest bezpieczny dla dzieci, dla i dla zwierząt domowych, zapewni komfort w każdym pomieszczeniu i zachwyci przez wiele lat.

Podczas naprawy powinieneś natychmiast zdecydować, który schemat kolorów wybrać, wybierając laminat i drzwi wewnętrzne. Kompetentny wybór koloru przyczynia się do kompletności wystroju mieszkania. Drzwi wewnętrzne Z reguły są one wybierane w tym samym schemacie kolorów (wyjątek: drzwi łazienki, toalety i przedpokoju). Kolor laminatu na podłodze jest dobierany w zależności od rozwiązania kolorystycznego ścian, a także przyszłych mebli. Laminat może być zupełnie inny niż drzwi i może być lżejszy. Wybór zależy od inspiracji, wizji własnego wnętrza i możliwości finansowych. Na rynku nowoczesnych materiałów budowlanych są różne rozwiązania kolorystyczne do wyboru drzwi laminowanych i wewnętrznych.

Aby to zrobić właściwy wybór pomoc w kilku prostych poradach.

Wskazówka pierwsza:

jak wybrać kolor laminatu we wnętrzu

Drzwi dopasowane do koloru laminatu będą skutecznie wyglądać tak:

 1. w kuchni
 2. w korytarzu (zwłaszcza jeśli ma kilka drzwi)
 3. w małym pokoju
 4. w pokoju o niewystarczającym oświetleniu (okna, skierowane na północ lub wschód). W takich pomieszczeniach, laminatach i drzwiach pożądane jest wybranie jasnego (jasnozłotego) koloru, aby pomieszczenie wydawało się jaśniejsze.

W dużych pomieszczeniach można użyć kontrastowych kolorów podłogi laminowanej, drzwi i listew przypodłogowych. Jednocześnie konieczne jest zapewnienie:

 1. kontrast powinien być jasno określony i zauważalny
 2. Kontrastowe kolory są wybierane jednym tonem (zimne lub ciepłe kolory)
 3. cokół można wybrać pod kolor podłogi lub drzwi

Wskazówka druga:

Jeśli zakupiona zostanie kosztowna laminowana powłoka (która będzie trwała długo), lepiej jest wybrać uniwersalny kolor, aby uniknąć dalszych problemów, jeśli chcesz zmienić projekt pomieszczenia. Optymalne kolory:

 1. jasny dąb
 2. brzoza miodowa
 3. jesion
 4. lekka olcha
 5. akacja

Te kolory pozwolą Ci łatwo wybrać meble i kolor ścian.

Wskazówka trzecia:

połączenie kolorowego laminatu i drzwi w mieszkaniu

 1. Matowe odmiany laminatu o wyraźnej strukturze przyczyniają się do ciepłego, przytulnego wnętrza.
 2. Lśniące odmiany laminatu wyglądają elegancko, ale nie zapewniają komfortu w pomieszczeniu.
 3. Laminat w odcieniu czerwonawym wymaga dodania dodatkowych kolorów we wnętrzu
 4. Złocisty kolor laminowanej podłogi można uzupełnić zimnymi i wyraźnymi pociągnięciami lub dyskretnymi kolorami buduaru.
 5. Ciemne podłogi laminowane wymagają lekkich drzwi i mebli.
 6. Czarna podłoga nie pasuje ciepłe kolory we wnętrzu, ale fajne kolory mogą doskonale uzupełniać wnętrze mieszkania

Wskazówka czwarta:

Wybierając laminat na podłogę, warto pamiętać, że kontrast z czasem może być denerwujący. W tym przypadku może pomóc dywan, który może pokryć wykładzinę podłogową.

Wskazówka piąta:

Przy wyborze cokołu należy również przestrzegać pewnych zasad, a mianowicie:

 1. lekkie drzwi i ciemna podłoga przyjmują kolor cokołu, aby pasowały do ​​koloru drzwi, tj. światła
 2. ciemne drzwi i lekki cokół podłogowy mogą być dowolnego koloru, tj. jasne i ciemne

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego laminatu kolorowego

Odpowiednio dobrany kolor cokołu przyczynia się do zakończenia formowania wnętrza pomieszczenia.

Podstawowa zasada przy wyborze koloru drzwi, laminatu i listwy przypodłogowej: wnętrze może być używane tylko w dwóch kolorach! Na przykład: jeśli w pokoju, w którym znajduje się jasnobrązowa podłoga i biały cokół, aby zainstalować niebieskawe drzwi, „wypadnie” z wnętrza pokoju i przyczyni się do jego prostoty i wizualnie obniży cenę całego wnętrza. W takim przypadku drzwi powinny być tylko białe.

Główne wnioski:

 1. wybierając kolor drzwi i podłogi, przede wszystkim powinieneś zdecydować się na wnętrze pokoju
 2. należy rozważyć, jakie meble mają być w pokoju

Ponadto nasza firma oferuje swoim klientom wysokiej jakości zamiennik potłuczonego szkła w drzwiach. Przecież wymiana okularów jest niezbędną i wymaganą usługą wśród ludności, zwłaszcza że konieczne jest włożenie delikatnego materiału. Nie zaleca się samodzielnego angażowania się w ten biznes, więc wymiana szkła w drzwiach jest bardzo odpowiedzialnym biznesem, z którym mogą się zmierzyć tylko profesjonaliści.

Jak wybrać laminat do drzwi? Jak wybrać drzwi pod laminatem? Jakie pierwsze drzwi lub laminat? Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań na forach budowlanych. W tym artykule podamy wszystkie odpowiedzi i porozmawiamy o tym, jak prawidłowo połączyć drzwi i laminat we wnętrzu.

Wprowadzenie

Powiedzmy od razu, że wszystkie opisane poniżej prace można wykonać w dowolnej kolejności. Rozważ to samo możliwe opcje wydarzenia rozwojowe.

§ 1. Jeśli drzwi już stoją

Biorąc pod uwagę powyższe zasady, spójrzmy na podstawową gamę naturalnego drewna, które jest używane do produkcji drzwi, laminatów i listew przypodłogowych. Jakie kolory można wykorzystać do harmonijnego kontrastu?

1. Ciepły żółto-czerwony kolor.
Ten odcień drewna pasuje do brązu, zieleni, pomarańczy i terakoty. Ale nie harmonizuje z chłodnymi odcieniami niebieskiego i niebieskiego, a także z fioletowym, liliowym i różowym.

2. Neutralne kolory.
Są to ciepłe pastelowo-beżowe i złote odcienie - akacja, jasny dąb, jesion, jasna olcha. Są dobrze połączone z dowolnymi kolorami i harmonijnie ze wszystkimi sufitami i ścianami. Drewno nie powinno mieć czerwonego zabarwienia.

3. Zimne kolory .
Są to mleczno-białe, szare, pastelowo-kremowe odcienie drewna. Są one najczęściej używane do wnętrz w stylu vintage, minimalizmu i klasyki. Wybierz kolor ścian i sufitu musi być bardzo ostrożny. Szary to bardzo wymagający kolor. W przypadku szarych drzwi lepiej wybrać podłogę o tej samej teksturze o kilka tonów ciemniejszą.

4. Biały kolor.
Białe drzwi wyglądają dobrze z laminatem o jasnym, ciepłym kolorze. Ale z ciemnymi odcieniami drewna wyglądają wulgarnie.

5 Ciemne kolory .
Jeśli zdecydujesz się na laminat z ciemnych odcieni drewna, lepiej wybrać drzwi w tym samym zakresie. Ciemne kolory, takie jak czarny wenge, nie tolerują kontrastów w drzwiach i otwory okienne . Czarny odcień wenge jest używany do wnętrz nowoczesny styl i styl hi-tech. Zakłada obfitość metalowych części.

6. Połączenie kilku odcieni w laminacie.
To drzewo różane, zebrano, drewno tygrysie i inne egzotyczne kolory. Drzwi muszą pasować do co najmniej jednego koloru z bogatych kolorów laminatu. Na pewno nie stracisz, jeśli zamówisz projekt projektu z wyprzedzeniem. Kontrastowa podłoga jest teraz popularna, ale pamiętaj, kontrast jest szybko irytujący.

Wniosek

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że najważniejsze jest obserwowanie jednego stylu we wnętrzu: okna i drzwi , meble, podłoga. Wybór koloru i faktury materiału zależy całkowicie od preferencji i projektu właścicieli mieszkania. Dobry laminat Będzie ci służyć przez 15 lat, w tym czasie będzie więcej niż jeden remont w mieszkaniu, dlatego tak ważne jest, aby nie stracić właściwego wyboru laminatu.

Pytanie, jak prawidłowo połączyć laminat i drzwi, jest dość częste. Prędzej czy później zastanawia tych, którzy chcą zmienić coś we wnętrzu i wprowadzić więcej kolorów do ogólnej atmosfery. Problem polega na tym, że po prostu nie ma jasnej odpowiedzi na pytanie. Odmiany i wariacje są tak różne, że możemy wybrać tylko taki, który według naszego uznania jest idealny. Rozważ kilka ogólnych zasad.

Zasada połączenia

Połączenie laminatu i drzwi powinno być takie: kolor podłogi i kolor skrzydła mogą różnić się o kilka tonów. Projektanci mówią o możliwości dopuszczenia zbiegu okoliczności w odcieniu, a także o tym, że ta sama gamma (zimna lub ciepła) jest obowiązkowa. Jeśli połączymy zimną i ciepłą gamę drewna, będzie to oczywiste. Dla wielu taka „rozbieżność” wydaje się niedbała.

Zasada zbieżności

W tym przypadku warto wspomnieć o możliwości maksymalnego dopasowania kolorów. Sklep powinien wcześniej sprawdzić drewno lub jego imitację, wybrać odpowiednie skrzydło drzwi i materiał podłogi.

Różni producenci często mają różne odcienie, ale zawsze możesz wybrać odpowiednią gamę lub ton. Niekoniecznie, aby osiągnąć absolutny zbieg okoliczności.

Zasada kontrastu


Zasada kontrastu

Mówimy tutaj o kombinacji lekkiego seksu i ciemnych drzwi i odwrotnie. W niektórych przypadkach ta opcja wygląda dość imponująco, jeśli:

 1. Kontrast jest wyraźny;
 2. odcienie są albo ciepłe, albo zimne, a nie szmaciane.

Nie zapomnij o cokole! Jeśli skrzydło drzwi jest lekkie i podłoga jest ciemna, cokół jest dobrany tak, aby pasował do koloru liścia. Do ciemnych drzwi, ale lekki laminat wybierany jest spośród dowolnych kolorów. Radzimy przeczytać .

Zasada precyzyjnego uderzenia

Kolor listew i drzwi jest taki sam. Ta kombinacja jest korzystna dla korytarzy, kuchni, małych pomieszczeń i zaciemnionych pomieszczeń z oknami na północ.

Najpopularniejsze kolory

 • Neutralna gamma . Zawiera złote odcienie i pastelowy beż (jesion, jasny dąb, jasna olcha, akacja). Te odcienie doskonale łączą się z różnorodnością kolorów i harmonią z dowolnymi drzwiami. Jasny beż jest popularnym przedstawicielem neutralnej skali. Każde drewno zostanie połączone z taką podłogą. Lepiej nie używać czerwonawej szarfy i zimnej gamy.
 • Ciepła gamma . Zwróć uwagę na czerwonawe odcienie. Żółto-czerwoną podłogę łączy się z zielenią, terakotą, brązem i pomarańczą. W tym przypadku odrzuć różowe, fioletowe i fioletowe pudełka.
 • Wielu twierdzi, że połączenie laminatu i drzwi w tym przypadku może wydawać się trudne. Możesz na przykład wybrać więcej kontrastowych opcji (czerwono-brązowa gamma). Wystarczy przejrzeć zdjęcie kombinacji laminatu i drzwi i zdecydować się na opcję.


Wystarczy przejrzeć zdjęcie kombinacji laminatu i drzwi i zdecydować się na opcję

 • Biała gamma . Białe okiennice są idealne zarówno dla ciepłych kolorów, jak i światła. Jeśli wybierzesz ciemne drewno, ta opcja może wydawać się wulgarna.
 • Zimna gamma . Wybierasz na przykład blaszki pastelowo-kremowe, szare, mleczno-białe. Są montowane w pomieszczeniach w stylu minimalizmu, klasyki i rocznika. Lepiej jest podnieść drzwi o tej samej teksturze, ciemniejszej o kilka tonów. Najbardziej wymagający kolor tutaj jest szary (od dymnego do mlecznego). Radzimy wybrać skrzydło jak najbliżej koloru listew. Z jednej strony szary jest uniwersalnym kolorem, z drugiej strony jest jednak zimnym odcieniem. Obecność więcej niż trzech różnych odcieni szarości w jednym pomieszczeniu sprawia, że ​​trudno jest wnieść przynajmniej jeden kolor do ogólnej atmosfery.
 • Ciemna gamma . Ciemne listwy to dobry wybór dla każdego domu. Drzwi muszą znajdować się w tym samym zasięgu, co podłoga. Na przykład czarny wenge nie toleruje żadnych kontrastów.

Zasady łączenia


Zasady łączenia

Nie zbieraj więcej niż trzech kolorów.

Trzy główne elementy - drzwi, podłoga i listwa przypodłogowa. Dwa elementy muszą być tego samego koloru: drzwi i cokół lub laminat i cokół. Do wnętrza najlepiej wybrać nie więcej niż trzy podstawowe kolory. Ale reszta będzie już służyć jako jasne plamy kolorów w postaci obrazów, bukietów, pamiątek itp.

Jeśli wybrana podłoga nie pasuje do żadnego koloru (na przykład wersji artystycznej lub wzorów i napisów), migawka powinna być tego koloru, który jest najmniejszy we wzorze.

BRAK ciepłej przyjaźni z zimnem

Nie próbuj dopasować tropikalnego drewna do tego samego pomieszczenia z zimną opalenizną (zielony, szary lub niebieski). Jeśli wybrałeś zimny ton podłogi, po prostu zainstaluj białą szarfę.

Warto również pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 1. W dużym pomieszczeniu kontrastowe kombinacje laminatu i drzwi wyglądają świetnie;
 2. w małych pomieszczeniach warto wybrać drewno o jasnych odcieniach, takie same w kolorze i fakturze;
 3. Jeśli wybierzesz kombinację kontrastu, powinna ona być wyrażona tak jasno, jak to możliwe. Pomijając taką zasadę, tworzysz nie charakterystyczny, ale zamazany projekt.

To wszystko, co musisz wiedzieć, aby stworzyć naprawdę piękne wnętrze z ciepłą, domową atmosferą. Życzymy sukcesów.

Jak wybrać laminat do drzwi?
Jak wybrać drzwi pod laminatem?
Jakie pierwsze drzwi lub laminat?
Jakie kolory można wykorzystać do harmonijnego kontrastu?
 

Новости