Kto jest obcy lub leworęczny i praworęczny

  1. Wydawca
  2. x64 (alias andi)

Słowo „ambidextr” powstało dawno temu. Przyszedł do nas od średniowiecza. Nazwano wojowników, którzy wiedzieli, jak walczyć lewą i prawą ręką. Wartość tej umiejętności była świetna - szanse na wygraną wzrosły, ponieważ wojownicy mogli walczyć dwoma mieczami jednocześnie. Trudno powiedzieć, czy sami rozwinęli tę umiejętność poprzez ciężki trening, czy tę umiejętność, którą posiadali od urodzenia, ale od czasu pojawienia się tego słowa.

Trudno powiedzieć, czy sami rozwinęli tę umiejętność poprzez ciężki trening, czy tę umiejętność, którą posiadali od urodzenia, ale od czasu pojawienia się tego słowa

Wielu zada sobie pytanie: „Jest to cecha wrodzona lub rozwijana przez szkolenie”. Naukowcy twierdzą, że wszystkie dzieci od urodzenia są ambidexterami. I tylko pod wpływem rodziców tracą zdolność trzymania obu rąk w tym samym stopniu. Łyżkę przestawia się na prawą rękę dziecka, uczą się także pisać prawą ręką. Gdzieś w ciągu czterech lat dziecko traci zdolność równego posiadania obu rąk.

Co w tym złego? Nic Po prostu dziecko rozwija więcej lewego mózgu. Jest odpowiedzialny za logikę. A ten właściwy, który odpowiada za uczucia, emocje i intuicję, rozwija się mniej.

Jeśli półkule działają równo i harmonijnie, to ten stan mózgu nazywany jest oburęcznością. Tacy ludzie są dobrze rozwiniętą zmysłowością i intuicją. Jednocześnie mają analityczny sposób myślenia. Z reguły tacy ludzie mają specjalny talent. Znani amatorzy: artysta Leonardo da Vinci, gitarzysta Jimmy Hendrix, akademik Andrei Sacharow, amerykański polityk Benjamin Franklin, inżynier-fizyk Nikola Tesla, amerykański aktor Tom Cruise, kompilator słownika wyjaśniającego Vladimir Dal.

Znani amatorzy: artysta Leonardo da Vinci, gitarzysta Jimmy Hendrix, akademik Andrei Sacharow, amerykański polityk Benjamin Franklin, inżynier-fizyk Nikola Tesla, amerykański aktor Tom Cruise, kompilator słownika wyjaśniającego Vladimir Dal

Pomimo faktu, że oburęczność jest cechą wrodzoną, niektóre wyjątkowe cechy można opracować z wielkim pragnieniem. Trenuje mózg.

Chcesz spróbować? Weź ołówek w dwie ręce, narysuj jednocześnie koło - jedną ręką i kwadratem - drugą. Następnie skomplikuj zadanie, zacznij rysować złożone kształty geometryczne. Innym skutecznym ćwiczeniem do treningu jest wykonywanie wszystkich zwykłych rzeczy lewą ręką (jeśli jesteś praworęczny). Zacznij pisać ręką, której nigdy nie napisałeś. Ćwiczenia są proste, ale skuteczne.

Urodziła się Ambidexstra. Fakt, że z czasem ludzie mogą pisać lub brać przedmioty prawą ręką, nie czyni ich praworęcznymi. Mają inną funkcję mózgu. Ci ludzie myślą „oburęcznie”, to znaczy w obrazach. Z tego powodu małe dzieci są trudne w szkole podstawowej. Nie ma być figuratywnej formy opanowania materiału. Dziecko ambidexter zacznie czytać później niż inne dzieci, będzie mu trudno nauczyć się i zapamiętać zasady, ponieważ nie może go sobie wyobrazić i dlatego nie może go zrozumieć.

Ambidextra bardzo trudno jest uczyć języka obcego. To trudny okres dla rodziców, nauczycieli i oczywiście dla samego dziecka. W szkole średniej będzie to trochę łatwiejsze, ale z abstrakcyjnymi pojęciami pojawią się problemy. Takim dzieciom trudno jest szybko określić, gdzie znajdują się prawa i gdzie się znajdują, kierunki świata względem siebie. Nie zawsze też poruszają się po terenie. Ale jeśli chodzi o matematykę, to w porządku. Uważają powoli, ale rzadko źle. Wszystko, co mogą sobie wyobrazić w wyobraźni, jest dla nich łatwe.

Dużym plusem przeciwników jest to, że mogą robić kilka rzeczy bez napięcia w tym samym czasie. Oglądanie wiadomości w telewizji, czytanie książki i robienie prac domowych jest dla nich całkiem normalne. Ale koncentrowanie się na czymś samym jest dla nich trudne. Dzieci nie mogą zrobić jednej rzeczy przez długi czas, często startują i robią coś dla siebie. I to jest problem, zwłaszcza gdy dziecko jest małe. Dzieci nie są bardzo pracowite, a ambidexters są podwójnie tak. Może to stanowić przeszkodę w nauce.

Może to stanowić przeszkodę w nauce

W dzieciństwie Ambidextra można łatwo rozpoznać po wszystkich tych oznakach. Nie obchodzi ich, co ma robić. Tutaj różnią się od osób leworęcznych i praworęcznych. Ale biorą przykład rodziców, ich instrukcji i zrobią to, co robią. Ambidextrasy nie są ze sobą sprzeczne, chociaż łatwo się denerwują i zachwiają równowagą. Nie można powiedzieć, czy jest to plus czy minus, po prostu tak jest. I to należy wziąć pod uwagę.

Wydawca

nie online 2 dni

x64 (alias andi)

Komentarze: 2843 Publikacje: 395 Rejestracja: 02-04-2009

Co w tym złego?
Chcesz spróbować?
 

Новости