Okrągła kula papieru. Jak zrobić wolumetryczną kulkę papieru. Jak zrobić papierowy balonik

  1. Piłka papierowa
  2. Jak wykonać trójwymiarowe papierowe uszczelki cyrkowe
  3. Jak zrobić wolumetryczną kulkę serwetek
  4. Jak zrobić papierową piłkę. Master class - piłka z kolorowego kartonu
  5. Girlanda z papieru
  6. Kulki w technice quilling
  7. Jak zrobić papierową piłkę. Master class - piłka z kolorowego kartonu.

Dekoracja sal specjalnych, domów, mieszkań, bali stała się bardzo modna. Tworzą piękno lotnicze, święto, nowość i pozytyw. Niedoinformowany człowiek rękodzieła zada pytanie: „Jak zrobić piłkę z papieru?” I aby było to proste, łatwe i interesujące. Za granicą w sklepach „hobby lobby” do tych celów sprzedawane są okrągłe kulki piankowe o różnych rozmiarach, które następnie przyklejają kwiaty, motyle i inne ozdoby. W naszym kraju, ale nie wszędzie, gdzie się z tym spotykasz, ale jesteśmy przyzwyczajeni do wyjścia z sytuacji. Oferujemy kilka opcji tworzenia kulek.

Piłka papierowa

Krok 11. Weź lufę wykonaną w krokach 2-5 i zagnij koniec pod ostrym kątem 90 stopni. Krok 12: Dodaj klej do wierzchu kleju jabłka, kilka warstw. Włóż trzpień i przytrzymaj go w miejscu aż do wyschnięcia. Stworzenie Naomi Julii Satake. W tym projekcie zrób pieczęć cyrkową i wszystko, co z nią związane. Zrobisz stojak na perkusję, który spocznie podczas występu, wraz z pierścieniami do żonglowania i piłką do żonglowania. Nie zatrzymuj się za pomocą tylko jednej pieczęci. Dlaczego nie zrobić kilku dla swojego cyrkowego aktu?

Podstawą piłki może być gwint. W małej butelce kleju PVA wykonaj równoległe otwory z dwóch stron i przeprowadź przez nie nitkę z igłą. Napełnij gumową kulę o żądanym rozmiarze, zacznij nawijać na nią sznur klejowy (przechodzi przez butelkę), aż zostanie przykryty siatką. Pozostaw do wyschnięcia na jeden dzień. Gdy nici twardnieją, kulkę można przebić i ostrożnie wyjąć z powstałej kulki gwintu. Zabezpiecz linę, na której będzie wisiał na piłce. Teraz wklej gotowane kwiaty krepy na tej podstawie. papier falisty , może być z kolorowego papieru biurowego lub florystycznego. Wytnij papier falisty na paski o długości 20 cm i szerokości 3,4 cm Rozciągnij jedną stronę paska. Obróć paski, zawiąż nierozciągniętą stronę nitkami. Fluff, nadaj piękny kształt. Zdobądź ładną rozetę. Innym sposobem: z biurowego papieru kolorowego, przygotuj paski o tym samym rozmiarze - 20x30 cm. Tylko one powinny być cięte jak makaron, nie docierające do krawędzi, przykręcane do wykałaczki lub cienkiego patyka, przyklej krawędź, prostuj płatki. Okazało się, że to aster lub chryzantema. Możesz po prostu wyciąć kwiaty jednym wzorem, ozdobić dużą kulką i przykleić ją na podstawie kuli, jak na zdjęciu. Kwiaty na piłce to dużo. Na przeciętnej piłce o średnicy 20 cm będą potrzebować około 40 sztuk.

Jak wykonać trójwymiarowe papierowe uszczelki cyrkowe

Wymyśl wszystkie cztery projekty na pełny cyrk z trzema pierścieniami! Twórz lalki akrobatów, mocnych, klaunów i słoni, a następnie zagraj w foki cyrkowe! Papier komputerowy Pusta tubka z papieru toaletowego Tkanka do twarzy Nożyczki Biały klej i klej. Wybierz rozmiar wydruku cyrkowego, który chcesz zrobić. Pobierz i wydrukuj szablon. Wydrukuj kolorowe rysunki na białym papierze.

Jak zrobić wolumetryczną kulkę serwetek

Wytnij każdy wzór na czarnym konturze. Odłóż kawałki kuli na krok. Dla każdego wydruku są lewe i prawe boki, a także lewe i prawe płetwy. W bębnie znajduje się górna część bębna i bęben. Istnieją trzy pierścienie żonglerki, które należy podzielić na linie.

Inny sposób na papierową kulkę

Ta metoda jest szybsza i łatwiejsza niż poprzednia. Jeśli papierowe kulki były zrobione z klejem, było dużo pracy z tworzeniem kwiatów, więc nie ma czegoś takiego. Piłka jest montowana bez kleju. Wygląda też pięknie, a robi się to łatwo i szybko. Do pracy potrzebujesz grubego papieru lub cienkiego kartonu, nożyczek, sznurka.
Ta metoda jest szybsza i łatwiejsza niż poprzednia Konieczne jest wycięcie 12 identycznych kwiatów, kształt jest pokazany na zdjęciu. Każdy płatek jest cięty w poziomej linii od prawej do lewej, nie docierając do krawędzi. Cięcie jednego płatka jest wkładane do nacięcia drugiego, aż kulka zostanie zmontowana. W jednym z szablonów należy włożyć przewód i zabezpieczyć go, jak pokazano na zdjęciu. Takie piłki są łatwo montowane i demontowane. Jeśli zrobisz kilka kulek o różnych kolorach, ale tej samej wielkości, możesz je wymieszać, otrzymasz wielobarwne kompozycje. Jak widać, papierowe kule są wykonane bardzo prosto. Jest całkiem możliwe, aby stworzyć takie arcydzieło własnymi rękami.

Wskazówki dotyczące śledzenia: przesuń każdy wzór na kawałku kolorowego papieru. Używaj papieru tak ciężkiego jak papier komputerowy lub cięższy. Możesz prześledzić wzory pieczęci na papierze aqua lub turkusowym, okładkę bębna i wierzch na czerwonym, a pierścienie na trzech różnych kolorach. Wzory trasowane. Pomaluj swoją twarz na każdej pieczęci czarnym ołówkiem lub markerem.

Połóż prawy szablon uszczelki do dołu. Nałożyć cienki pasek kleju ze środka pleców, wokół głowy, na środek żołądka. Wyrównaj lewy wzór uszczelnienia w prawym górnym rogu i kliknij krawędzie. Pozwól klejowi ustawić się na 5 do 10 minut. Nie rób żadnego kleju w środku kształtu.

Następna droga

Następna droga

Ta metoda wymaga również kleju, pocztówek lub grubych kolorowy papier . Musisz wyciąć 10 okręgów o tym samym rozmiarze. Wewnątrz każdego narysuj trójkąt. Wzdłuż linii trójkąta zagnij krawędzie okręgu. Są połączone klejem, aż do półkuli. Zrób jeszcze jedną rzecz. Cała piłka zajmie pięć trójkątów. Nie zapomnij zapiąć liny na jednym z nich. Teraz sklej dwie półkule. Inny sposób na zrobienie papierowej kulki jest ci znany.

Jak zrobić papierową piłkę. Master class - piłka z kolorowego kartonu

Potrzebujesz kieszeni, którą można wypchać później. Po wyschnięciu kleju ostrożnie umieść ołówek w głowicy uszczelniającej, aby otworzyć kieszeń. Rozerwij chusteczkę do twarzy na pół i wypełnij ołówkiem połowę do głowy i szyi. Przyklej płaskie łapy do ciała: jedno po każdej stronie, tuż pod szyją.

Jeśli szew wokół głowy złamie się podczas napełniania, możesz nie użyć wystarczającej ilości kleju lub całkowicie wysuszyć klej. Usuń wypełnienie i powtórz krok klejenia.
Jeśli szew wokół głowy złamie się podczas napełniania, możesz nie użyć wystarczającej ilości kleju lub całkowicie wysuszyć klej
Drukowanie jest zakończone i stanie na płetwach i ogonie. Wytnij 1-calowy pierścień z pustej rolki papieru toaletowego. Owiń pierścień osłaniający bęben i klej. Udekoruj bęben tak, jak wybierzesz: szablon, kolor, skrawki papieru, znaczki. Opróżnij górną część bębna od wewnątrz. Użyj trzech lub czterech kawałków taśmy.

Najłatwiejsza piłka

Ta metoda jest dostępna nawet dla małych dzieci. Piłka wykonana jest z papieru falistego. Dwa arkusze papieru o różnych kolorach o szerokości około 30 cm i długości 50 cm należy złożyć harmonijką, a nie związać środkowym bandażem. Krawędzie po obu stronach okrągłe lub zaostrzone. Ostrożnie odsłoń i spulchnij płatki dużej kuli kwiatowej. Przyklej dwie boczne krawędzie w środku. Piękno tego, oczywiście, krótkie. Jedna lub dwie krople deszczu - i nie ma piłki, ale w suchych pomieszczeniach może zadowolić oko na długi czas.

Jeśli górna część bębna jest zbyt duża, przytnij go do rozmiaru. Aby uzyskać mocniejszą końcówkę bębna, przed jej obcięciem przyklej górną część bębna do kawałka tektury. Nie wszystkie tuby papieru toaletowego są tego samego rozmiaru. Może być konieczne przycięcie większej lub mniejszej pokrywy i góry.

Użyj pierścienia, aby śledzić wzory na papierze kolorowym.
Użyj pierścienia, aby śledzić wzory na papierze kolorowym
Pierścienie: Dołącz dwa końce każdego pierścienia i kleju. Piłka: Umieść tkaninę na twarzy w ciasnej kuli. Owiń piłkę taśmą klejącą. Wytnij dziewięć kulek w trzech różnych kolorach. Przyklej kawałki okładki do kuli od środkowej górnej do dolnej środkowej części. Aby uzyskać pełniejszy widok, przyklej małe kółka do górnej i dolnej części kulki, aby pokryć cząstki.

Przyklej trzy kawałki tego samego koloru, równomiernie rozmieszczone wokół piłki. Przyklej kawałki drugiego koloru na prawo od tych elementów.

Wniosek

Twórz papierowe kulki: to piękne, proste i łatwe!


W tym artykule powiemy ci, jak zrobić papierową kulkę z papieru, która może być później wykorzystana do wyrobu rękodzieła, dekoracji wnętrz lub dekoracji świątecznych, jako podstawa do stworzenia czegoś itp.

Girlanda z papieru

Przyklej pozostałe kawałki w trzech szczelinach, aby całkowicie zakryć piłkę. Być może będziesz musiał przyciąć kawałki, jeśli twoja piłka jest mała. Każda sztuka powinna rozciągać się od góry do podstawy piłki. Wszystko, co trzeba zrobić, by wydrukować cyrk, było kompletne!

Jest tak wiele niesamowitych dekoracji, które możesz zrobić w okresie świątecznym, ale ten projekt jest świetny, jeśli nie chcesz się spieszyć i kupować wielu wyszukanych materiałów. W rzeczywistości możesz zrobić te ozdoby z tym, co już masz w domu. Wszystko, czego potrzebujesz, to serwetka, klej i nożyczki, aby zrobić te niesamowite papierowe kulki o strukturze plastra miodu. I oczywiście świetność blasku dla doskonałego wyniku!

Tak więc, jak tworzyć pomysły i warsztaty z balonami papierowymi

Tak niezwykła kula róż papierowych może być świetną ozdobą każdego wnętrza, takie kulki można również wykorzystać do dekoracji sali na wesele, urodziny lub z okazji innych uroczystości. Pomimo tego, że z wyglądu wydaje się, że wykonanie takiej piłki w kolorach jest dość trudne, jest zrobione bardzo prosto, choć zajmuje trochę czasu, ale w porządku.


Biała bibuła Błyszczący złoty brokat Klej w sztyfcie Złota metaliczna farba i pędzel Nożyczki do cięcia Mata tnąca Znacznik Dwie płyty 3 szt
Biała bibuła Błyszczący złoty brokat Klej w sztyfcie Złota metaliczna farba i pędzel Nożyczki do cięcia Mata tnąca Znacznik Dwie płyty 3 szt. A4. Linijka kartonowa Taśma klejąca Nić i igła. . Umieść dwie tekturowe karty na powierzchni roboczej obok siebie. Teraz umieść duży karton lub inny okrągły przedmiot o średnicy około 26 cm na tekturze.

Kulki w technice quilling

Po prawidłowym ustawieniu płyty w pozycji środkowej, obrysuj kontur okręgu za pomocą pióra.
Po prawidłowym ustawieniu płyty w pozycji środkowej, obrysuj kontur okręgu za pomocą pióra
Po upewnieniu się, że trzymasz karton na miejscu, usuń większą płytkę i umieść mniejszą płytkę lub inny przedmiot o średnicy około 20 cm wewnątrz większego okręgu. Trzymając ją w środku jedną ręką, przesuwaj drugą ręką.

Na początek podnieś niezbędne materiały aby stworzyć taką piłkę, to jest:

Bibułki jednego lub więcej kolorów;

Nożyczki;

Zszywacz papierniczy;

Stos starych gazet;

Trwałe nici szpulki;

Pistolet do klejenia;

Cienka taśma lub taśma.

Opis stanowiska krok po kroku.

Pierwszy krok. Abyśmy mogli mieć kulkę z kwiatami, musimy przede wszystkim sami wykonać kwiaty, w tym celu bierzemy bibułkę i odcinamy pasek o szerokości dziesięciu centymetrów i długości dwudziestu pięciu centymetrów.


Teraz wytnij duży okrąg
Teraz wytnij duży okrąg. Otrzymasz dwa półkola.

Połóż półkole na stosie bibuły. Ułóż papierową serwetkę warstwowo i wyłożoną. Trzymając mocno karton i serwetkę, przeciąć serwetkę półkolami. Duże, ostre nożyczki przecinają wszystkie arkusze papieru jednocześnie.

Do jednej miski komórkowej potrzeba około 50 arkuszy serwetki. Jak tylko półkola papier papierowy będzie gotowy, wyciąć wewnętrzny krąg tektury. Następnie tnij wzdłuż zewnętrznej krawędzi tekturowego koła, aby nadać mu nieco mniejszy kontur niż serwetka.

Drugi krok. Następnie złóż powstały pasek na pół i naucz kęs o szerokości pięciu centymetrów i długości dwudziestu pięciu centymetrów.

Trzeci krok. Teraz, z półfabrykatu, zaczynamy formować pąk róży, aby to zrobić, mocujemy jedną krawędź półwyrobu między palcem wskazującym i środkowym lewej ręki i owijamy go wokół obu palców kilkoma obrotami, co powoduje, że kawałek wygląda jak róża.


Teraz nadszedł czas, aby dodać trochę połysku do krawędzi bibuły, co podkreśli komórkową konstrukcję piłki
Teraz nadszedł czas, aby dodać trochę połysku do krawędzi bibuły, co podkreśli komórkową konstrukcję piłki. Umieść pierwszy kawałek serwetki na kartonie. Delikatnie nałóż warstwę kleju na krawędź półkola. Możesz to zrobić za pomocą kleju lub kleju rzemieślniczego i pędzla. Jeśli używasz kleju, upewnij się, że nie jest utwardzony. Jeśli używasz kleju do rzemiosła, użyj małej ilości.

Używaj delikatnych ruchów, które rozciągają się poza krąg, trzymając jednocześnie bibułkę drugą ręką. Po nałożeniu kleju, posyp odrobinę połysku na górze. Aby uzyskać jaśniejszą aplikację, możesz użyć pędzla.
Używaj delikatnych ruchów, które rozciągają się poza krąg, trzymając jednocześnie bibułkę drugą ręką
Po zakończeniu pierwszego arkusza potrząśnij nim na kartonie i odłóż na bok do wyschnięcia. Następnie włóż nadmiar połysku z powrotem do pojemnika. Powtórz ten proces dla wszystkich 50 arkuszy. Gdy klej wyschnie, dodaj połysk na drugą stronę.


Czwarty krok. Zgniatamy dolną krawędź pąka i mocujemy go za pomocą jednego wspornika za pomocą zszywacza biurowego. Pierwsza róża jest gotowa!


Piąty krok. Korzystając z technologii, którą już znamy, tworzymy wszystkie inne róże i w zależności od tego, jak mocno nawijasz papier na palce, możesz zrobić zarówno całkowicie otwarte kwiaty róży, jak i półotwarte pąki. W sumie za stworzenie jednej kuli musimy wyprodukować średnio trzysta trzysta pięćdziesiąt kwiatów.


Szósty krok. Po tym, jak wszystkie róże będą gotowe, przystąp do tworzenia podstaw naszej ozdobnej kulki papierowej. Aby to zrobić, weź gazetę i zmiażdży ją w jednym. Następnie owijamy kolejną grudkę w kolejną zmiętą gazetę. Aby zmięte gazety wyglądały bardziej jak piłka, zwijamy je ciasno ze wszystkich stron mocnymi przędzami zwojowymi. Następnie ponownie owijamy piłkę dwiema lub trzema warstwami gazety i ponownie naprawiamy je nicią. Dlatego tworzymy kulę o średnicy, której potrzebujemy, która wynosi około sześćdziesięciu centymetrów.


Umieść pierwszy płaski papier półkolem na powierzchni roboczej, lewą stroną ustawioną wzdłuż krawędzi tektury
Umieść pierwszy płaski papier półkolem na powierzchni roboczej, lewą stroną ustawioną wzdłuż krawędzi tektury. Zrób znak na kartonie w miejscu, w którym odpowiada górnej krawędzi półkola. W ten sposób możesz umieścić wszystkie arkusze serwetki w tym samym miejscu. Karton pomoże wyrównać lewą krawędź bibuły.


Teraz obróć karton na półkole i użyj miękkiego sztyftu, aby przykleić bibułkę przez szczeliny w kartonie
Teraz obróć karton na półkole i użyj miękkiego sztyftu, aby przykleić bibułkę przez szczeliny w kartonie. Na pierwszym arkuszu po prostu przyklej czarne gniazda. Karton nie tylko pomaga zachować dokładną linię klejenia, ale także chroni cienki papier przed rozdarciem. Ogólnie rzecz biorąc, cały proces klejenia 50 arkuszy serwetki jest znacznie uproszczony.

Siódmy krok. Planujemy naszą papierową kulkę z różami do dekoracji pokoju, do tego powinna być zawieszona na suficie hali. Aby można było go łatwo zawiesić, tworzymy pętlę o długości około trzydziestu do trzydziestu pięciu centymetrów, z cienkiej taśmy lub taśmy i przyklejamy ją końcami taśmy za pomocą pistoletu do klejenia na papierową kulkę utworzoną z gazet.

Ósmy krok. Następnie przykleimy róże na powierzchni papierowej kulki uformowanej z gazet wykonanych z kolorowej bibuły. Ważne jest, aby kwiaty ściśle przylegały do ​​siebie i całkowicie pokrywały całą powierzchnię, tylko w tym przypadku będziemy mieli piękną objętościową papierową kulkę kwiatów.

Zgodnie z tą samą zasadą możesz zrobić wiele małych kulek i zebrać je w jedną objętą kolorową girlandą, okaże się ona bardzo piękna i niezwykła.

Jak zrobić papierową piłkę. Master class - piłka z kolorowego kartonu.


Master class - piłka z kolorowego kartonu

Zrób małą tekturową piłkę, która może zamienić się w oryginał Świąteczne dekoracje to wcale nie jest trudne, bo musisz wziąć:

Dwustronna kolorowa tektura w trzech kolorach;

Nożyczki;

Kompasy lub okrągły szablon;

Prosty ołówek;

Duży zszywacz papeterii lub gruba igła do szycia i nić szpulki.

Opis stanowiska krok po kroku.

Pierwszy krok. Na arkuszach dwustronnej kolorowej tektury z kompasem narysuj dwanaście kół o średnicy od ośmiu do dziesięciu centymetrów. Również do tych celów można użyć przygotowanego szablonu lub zwykłej filiżanki herbaty. Pamiętaj, że mamy trzy kolory kartonu, a z każdego koloru musimy narysować cztery koła, tak abyśmy mieli w sumie dwanaście sztuk. Jeśli używasz czterech kolorów, odpowiednio narysuj trzy okręgi każdego koloru.

Trzeci krok. Teraz musimy układać koła, a kolory powinny być zmieniane w następujący sposób, jeśli mamy trzy różne kolory. Pierwsze dolne koło jest tego samego koloru, na przykład czerwony, drugi i trzeci mają drugi kolor, na przykład żółty, czwarty i piąty są trzeciego koloru, na przykład niebieski, szósty i siódmy są czerwone, ósmy i dziewiąty są żółte, dziesiąty i jedenasty niebieski a dwunasty okrąg jest ponownie czerwony.


Pierwsze dolne koło jest tego samego koloru, na przykład czerwony, drugi i trzeci mają drugi kolor, na przykład żółty, czwarty i piąty są trzeciego koloru, na przykład niebieski, szósty i siódmy są czerwone, ósmy i dziewiąty są żółte, dziesiąty i jedenasty   niebieski   a dwunasty okrąg jest ponownie czerwony

Piąty krok. Za pomocą dużego zszywacza mocujemy całą równą stertę kół wzdłuż górnej zaznaczonej linii za pomocą trzech wsporników. Ponadto zamiast zszywacza można przymocować koła za pomocą dużej igły do ​​szycia i trwałej nici, szyjąc je wzdłuż zarysowanej linii szwem „igłą do przodu” z małymi szwami.


Ponadto zamiast zszywacza można przymocować koła za pomocą dużej igły do ​​szycia i trwałej nici, szyjąc je wzdłuż zarysowanej linii szwem „igłą do przodu” z małymi szwami

Siódmy krok. Na końcu przyczepiamy do tekturowej kuli pętlę cienkich satynowych wstążek, często używanych do dekoracyjnych wstążek. Możesz również użyć zwykłej nici, złożonej kilka razy.

Niezwykła tektura - gotowa!

Jak zrobić papierową piłkę origami.

W technice można zastosować piękną papierową kulkę origami modułowe , do tego bierzemy specjalny kolorowy dwustronny papier na origami lub zwykłe białe kartki papieru biurowego i na początek złożymy wiele małych trójkątnych modułów. Możesz dowiedzieć się, jak powstają takie moduły z klasy mistrzowskiej opublikowanej na naszej stronie produkcyjnej.Jeśli podoba Ci się nasza strona, wyrażaj swoje „dziękuję”
dostępne na podstawie przycisków.


Niedoinformowany człowiek rękodzieła zada pytanie: „Jak zrobić piłkę z papieru?
Dlaczego nie zrobić kilku dla swojego cyrkowego aktu?
 

Новости