Pyszne karaś smażony na patelni. Jak smażyć karpia na patelni - ważny dodatek. Kawałki smażonego krucyfiksu.

 1. Informacje o przepisach
 2. Składniki:
 3. Metoda gotowania
 4. Uwaga pani:
 5. Składniki do gotowania Pieczony Crucian
 6. Jak szybko oczyścić karpia z łusek
 7. Składniki do przygotowania smażonego karaś:
 8. Zapasy:
 9. Gotowanie smażonego karpia:
 10. Jak gotować smażone karaś na patelni ze smażoną skórką
 11. Panierowanie lub ciasto
 12. Smar na patelnię Więc smażyć!
 13. Jak smacznie i dobrze smażyć karaś ze skórką na patelni?
 14. Krok 2: przygotuj panierkę.
 15. Krok 3: Smaż ryby.
 16. Przepis na gotowanie smażonych crucians in flour
 17. Krok 4: Podawać smażonego karpia.

Lato Cichy staw. Wędkowanie Karasiki wielkości dłoni. Najbardziej ulubiony rozmiar. Niech mały haczyk - tylko 6 sztuk, ale na skromną kolację dla dwojga wystarczy. I ile przyjemności otrzymuje się w chwili kontemplacji pływaka.

Crucians są jedną z najsmaczniejszych ryb rzecznych, ich mięso jest bardzo delikatne i lekko słodkie. Miej mało pachnące ryby rzeczne tylko jedna wada - są bardzo kościste. A jak mogę ubiegać się o smażenie karaśów, aby kości były mniejsze? Dzisiaj powiemy wam wszystkie szczegóły przygotowania karasiego smażonego na mące na patelni. Poznając proste sekrety, możesz łatwo pozbyć się małych kości, a ryba okaże się niesamowicie smaczna, soczysta w środku i ostra na zewnątrz.

Okłada 4 4 steki filetowe, tnie 2 cm grubości, steki z zraszacza, tnie 5 cm grubości. Olej słonecznikowy do smażenia. Sól i świeżo zmielony czarny pieprz. Posyp lekko pieprzem i solą po obu stronach, tuż przed gotowaniem. Zetrzyj szybkie steki z jednej strony, a następnie obróć je na średnie i gotuj przez wymagany okres, określony przez to, jak lubisz gotować stek. Gdy jest niebieski, jest bardzo miękki. Stanie się trudniejszy, gdy gotuje, czując się bardzo silny, kiedy przygotowuje środowisko. Jeśli chcesz mieć pewność, zrób mały kawałek w najgrubszej części mięsa i spójrz, ale dopóki nie będziesz pewien, że stek jest gotowy, zbyt wiele cięć oznacza utratę soków. Wyjmij steki z patelni na podgrzaną płytkę i pozostaw na 3 minuty w ciepłym miejscu. Jest to ważne, ponieważ pozwala sokom wchłonąć mięso. Stek zachowa ciepło w tym czasie, więc reszta nie wpływa na końcową temperaturę posiłku.

 • Podgrzej bardzo mało oleju na patelni, aż będzie gorąco i prawie dym.
 • Obróć stek i gotuj drugą stronę przez mniej więcej tyle samo czasu.
 • Dzięki doświadczeniu możesz poczuć smak steku, jak dobrze jest ugotowany.

Cięcia najbardziej odpowiednie do tego szybka metoda preparaty są mniej skuteczne i dlatego są najbardziej naturalne.

Informacje o przepisach

Kuchnia: wędkarstwo.

Metoda gotowania: smażenie.

Całkowity czas gotowania: 25 min.

Składniki:

 • karaś - 2 szt. (lub kwotę, którą potrzebujesz)
 • sól, pachnąca zmielony pieprz - do smaku
 • Mąka pszenna - 1-2 łyżeczki na rybę (w zależności od wielkości)
 • olej słonecznikowy - 50-70 g.

Metoda gotowania

Metoda gotowania

Podobnie jak w przypadku pieczeni, znajdują się one w obszarze między ramionami i tylnymi nogami w pobliżu kości tylnej i obejmują filet, filet, ostre i żebrowe oko. Smażone potrawy zawierają atrakcyjne cechy - chrupiące powłoki, brązowe powierzchnie i delikatne wnętrza. Pomyśl o zadowalającej fakturze i smaku panierowanego kotlety z kurczaka lub łaty z ziemniaków brązowych. Ta metoda wymaga mniej oleju niż głębokie smażenie, więc jest mniej brudna i bardziej odporna na zachlapania.

Łatwy do opanowania, jak tylko nauczysz się kilku wskazówek. Metoda ta polega na gotowaniu na otwartej patelni z umiarkowaną ilością tłuszczu. Jest to podobne do sauté, ale wymaga grubszej i często niższej temperatury. Używaj patelni lub smażonego w głębokim tłuszczu szerokiego paska o pochyłych lub prostych bokach. Wybierz rondel o dużym dnie, aby równomiernie rozprowadzić ciepło bez gorących punktów. Preferujemy niejałowe naczynia, aby zapewnić, że powłoki pozostaną na żywności, a nie utkną na patelni.

Uwaga pani:

 • Cruciany smażone na mące można podawać jako oddzielne danie, ale są szczególnie dobrze połączone z warzywami, puree ziemniaczanym, domowej roboty makaron . Możesz zrobić śmietanę dla ryb lub sos warzywny z zielenią.
 • Biel to idealne uzupełnienie przystawki. wytrawne wino . Lub pieniste zimne piwo.
 • Do smażenia karaśów i innych ryb można użyć nie tylko mąki pszennej, ale także mąki kukurydzianej. Cząstki mąka kukurydziana pęcznieją na patelni, a następnie stają się chrupiące, przykrywając delikatne mięso chrupiącą skórką o specjalnym smaku.

Karp - ryby rzeczne o niezwykle przyjemnym słodkim smaku, ale zawiera wiele małych kości. Dlatego często odmawiamy sobie przyjemności cieszenia się tym pysznym. Istnieje kilka sekretów, które pomogą Ci pozbyć się nieprzyjemnych kości. Jeden z nich dzisiaj z przyjemnością podzielimy się z wami, kiedy przygotujemy danie -!

Składniki do gotowania Pieczony Crucian

Te patelnie pozwalają również na użycie mniejszej ilości masła niż tradycyjne przepisy na grilla. Wiele smażonych potraw uzyskuje się z powłoki mąki, bułki tartej, mąki krakersowej lub mąki kukurydzianej. Powłoki te pomagają stworzyć pożądaną chrupiącą skórkę i izolują żywność, aby zapobiec jej trawieniu. Umieść każdy ze składników powłoki w oddzielnej płytkiej płytce, takiej jak okrągła płyta, tak aby było wystarczająco dużo miejsca, aby jedzenie mogło leżeć płasko.

Jak szybko oczyścić karpia z łusek

Przydatne będzie wyznaczenie jednej ręki jako suchej ręki, a drugiej jako mokrej dłoni. Jeśli użyjesz tej samej ręki lub obu rąk do każdego kroku, będziesz miał bałagan z krakersami z mąki przyklejonymi do skóry. Nie pozwól, aby jedzenie siedziało zbyt długo po panierowaniu lub może stać się lepkie.

Składniki do przygotowania smażonego karaś:

 1. Świeże ryby 3 karasie (średnia, waga całkowita 1 kilogram)
 2. Mąka pszenna 200 gramów
 3. Sól do smaku
 4. Zmielony czarny pieprz do smaku
 5. Olej roślinny w razie potrzeby

Nieodpowiednie produkty? Wybierz podobną recepturę od innych!

Filet z ryby; cienkie, miękkie kawałki, takie jak kotlety wieprzowe lub bez kości, bez połówek skóry z piersi kurczaka; I mocne warzywa, takie jak ziemniaki, zielone pomidory i cebula - dobry wybór . Soczyste potrawy, takie jak dojrzałe pomidory, staną się miękkie, a ściślejsze kawałki, takie jak mostek czy karkówka, nie będą gotować wystarczająco długo, by stać się delikatnym.

Kiedy przygotowujesz te przepisy, zauważysz, że wzywamy do większej panierowania składników niż do przyklejania do jedzenia. Posiadanie więcej niż potrzebujesz jest łatwiejsze do jedzenia. Ponadto dodawanie bułki tartej lub mąki po rozpoczęciu procesu jest trudne i przypadkowe.

Zapasy:

Skrobak do ryb, nóż, deska do krojenia, głębokie miski, talerze, kuchenki, patelnie (żeliwne lub nieprzywierające), szpatułka, duże płaskie naczynie

Gotowanie smażonego karpia:

Krok 1: przygotuj rybę.

Przede wszystkim myjemy karaś ze śluzu pod strumieniem zimnej bieżącej wody.

Następnie myjemy tuszki ryb z wagi za pomocą skrobaka, ponownie myjemy i układamy deska do krojenia (lepiej niż drewno).

Jak gotować smażone karaś na patelni ze smażoną skórką

Chociaż stało się to naszym standardowym stylem receptury, który wymaga mąki jako dokładnego pomiaru wagi, te przepisy są wyjątkiem. W przypadku przepisu na ciasto użycie trochę więcej lub mniej mąki niż wskazana może oznaczać suchy, twardy wynik lub ciasto, które nie rośnie. Jednak w przypadku panierki dokładna kwota jest mniejsza.

Panierowanie lub ciasto

Wybierz olej o neutralnym smaku - na przykład olej rzepakowy, normalny oliwa z oliwek lub masło orzechowe, które może wytrzymać umiarkowanie wysokie temperatury. Smaczne oleje takie jak oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia lub ciemny olej sezamowy , może palić lub tworzyć ostre smaki w żywności. Olej może również palić się w wysokich temperaturach, ale może pracować na średnim ogniu, zapewniając krótszy czas gotowania lub na średnim ogniu przez dłuższy czas. Aby zapobiec przywieraniu potraw, najpierw podgrzej patelnię, a następnie dodaj olej lub masło.

Bierzemy jednego karaśa i wykonujemy małe nacięcie pod głową ryby. Bardzo ostrożnie przeciął jego brzuch od głowy do ogona. Ostrożnie wyjmij wnętrze, nie próbując się zgnieść woreczek żółciowy . Zawiera gorycz i jeśli dojdzie do mięsa rybnego, smak zostanie zepsuty! Rehabilitacja takich ryb jest prawie niemożliwa, z wyjątkiem odcięcia części zanieczyszczonej żółcią.
Bierzemy jednego karaśa i wykonujemy małe nacięcie pod głową ryby
Następnie myjemy wnętrze żeber z czarnej folii.

Aby uzyskać chrupiącą teksturę, pomaga rozpocząć dużą ilość żywności na średnim ogniu, aby zainicjować grillowanie, a następnie zmniejszyć ciepło, aby można było gotować wolniej. Inne przepisy będą skuteczne przy średnim lub średnim ogniu przez cały czas gotowania; postępuj zgodnie ze wskazówkami receptury.

Staraj się nie przeciążać garnka, ponieważ obniża to temperaturę i może prowadzić do przyklejania się jedzenia. Może również utrudniać parowanie jako kucharz do jedzenia, tworząc parę na dnie patelni i, ostatecznie, wilgotną korę. Pamiętaj, że strona, którą umieścisz na patelni, będzie wyglądać najlepiej, więc połóż jedzenie w kierunku prezentacji patelni. Dla piersi z kurczaka oznacza to zaokrągloną stronę; Dla filety rybne To jest zaokrąglona strona żebra. Aby upewnić się, że powłoki pozostaną na jedzeniu, obracaj je tylko raz podczas gotowania.

Na życzenie można zostawić pióra i płetwy, a jeśli zdecydujesz się nie odcinać głowy, to spod pokryw skrzelowych musisz usunąć skrzela.

Po dokonaniu równoległych nacięć na tuszy rybnej od grzbietu do brzucha, odległość między nimi nie powinna przekraczać 1 centymetra. W ten sposób wycinamy małe kości położone wzdłuż całego grzbietu, które w trakcie obróbka cieplna gorące masło po prostu „ugotowane”.

Smar na patelnię Więc smażyć!

Zbyt szybkie rozbicie może spowodować, że panierka spadnie lub przyklei się do patelni. Oferty smażone na patelni są najlepsze po gotowaniu, gdy są gorące i chrupiące. Trzy najbardziej ważne przedmioty należy pamiętać o patelni. Pieczenie i smażenie są częścią naszej kuchni i chleba. Jednak dzięki proponowanej różnorodności oleju i smażonych tłuszczów możesz szybko wpaść w kłopoty.

Jak smacznie i dobrze smażyć karaś ze skórką na patelni?

Bardziej nasycony kwasy tłuszczowe a kwas oleinowy zawiera olej lub tłuszcz, im wyższy punkt dymu. I to jest ważne przy pieczeniu. Gdy tylko olej lub tłuszcz zacznie dymić, jego składniki rozkładają się i mogą być szkodliwe dla zdrowia. Problem: te tłuszcze nie są optymalnie pod względem odżywczym pod względem fizjologicznym, ponieważ zawierają tylko kilka wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

W ten sam sposób myjemy pozostałe kararze. Wypłucz je ponownie pod wodą, osusz papierowymi ręcznikami, przenieś do głębokiej miski i soli. Jednocześnie nie zapominamy, że karaś jest nacięty, a teraz najważniejsze jest nie przesadzać! Pozostaw rybę w tym stanie przez 15 - 20 minut .

Krok 2: przygotuj panierkę.W międzyczasie wlej około 200 gramów do dużej płaskiej płyty. mąka pszenna i dodaj czarny pieprz do smaku. Mieszaj je czystymi palcami do jednolitej konsystencji.

Krok 3: Smaż ryby.Teraz kładziemy żeliwną patelnię na środkowym ogniu i wlewamy do niej olej roślinny, jego poziom powinien wynosić co najmniej 5 milimetrów . Gdy olej jest podgrzewany, zwiń karasiego w panierce ze wszystkich stron i wewnątrz.
Teraz kładziemy żeliwną patelnię na środkowym ogniu i wlewamy do niej olej roślinny, jego poziom powinien wynosić co najmniej 5 milimetrów
Gdy tylko patelnia rozgrzeje się i nad jej powierzchnią pojawi się lekki dym, rozrzucamy tusze ryb w gorącym oleju, obniżamy temperaturę pieca, aby łagodziło ciepło i smażyliśmy karasiego karpia po obu stronach aż do uzyskania złotej chrupkości.

Gdy twoja ryba uzyska rumianą, prawie brązową skorupę, przesuniemy ją za pomocą łopatki kuchennej na duże płaskie naczynie i podamy.

Tłuszcze są stałe lub półstałe w 20 stopniach Celsjusza i często są nazywane natychmiast po ich umówieniu, czyli smażeniu lub smażeniu tłuszczu. Są specjalnie zaprojektowane do wysokich temperatur. Szczególnie popularny ze względu na smak. Białko mleka a woda jest usuwana tak, że są prawie całkowicie wykonane z tłuszczu i dlatego mogą być używane do miękkiego smażenia. Nie toleruje jednak więcej niż 180 stopni. Tłuszcz zwierzęcy składa się głównie z nasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą zwiększać poziom cholesterolu.

Przepis na gotowanie smażonych crucians in flour

Margaryna często składa się z utwardzonego tłuszcz roślinny . Kilka lat temu nadal zawierały około jednej czwartej kwasów transfuzyjnych. Tymczasem dzięki delikatnemu spadły do ​​około 1 procent procesy produkcyjne i dlatego nie stanowi już problemu. Istnieją również margaryny, które mieszają ciało stałe i ciecz. tłuszcze roślinne takich jak olej palmowy z olejem rzepakowym. To sprawia, że ​​dodatkowy proces utwardzania jest niepotrzebny. Margaryny zawierają około połowy nasyconych kwasów tłuszczowych.

Krok 4: Podawać smażonego karpia.Smażony karp podawany na ciepło z chlebem. Na życzenie danie można uzupełnić takimi dodatkami jak puree ziemniaczane , sałatka z świeże warzywa pokrojone z marynowanych warzyw. Smaczne i proste jedzenie!

Bon apetyt!

Pełnoprawną margarynę można stosować do smażenia w temperaturze 170 stopni, pół margaryna nie wychodzi, ponieważ zawiera zbyt dużo wody i sprayu. Tłuszcz kokosowy zawiera najbardziej nasycone kwasy tłuszczowe i dlatego jest rzadko stosowany. Kiedy jest traktowany parą wodną, ​​która jest nazywana częściowo oczyszczoną, może wytrzymać do 210 stopni. Jest to podobne do rafinowanego tłuszczu jądra palmowego. Ale obaj dzielni są stosunkowo obsługiwani i mają za sobą długie odległości transportowe. Dwa dodatkowe powody, raczej zniechęcony.

Wskazówka: zasadniczo spryskaj tłuszcze podczas pieczenia mniej niż masło! Oleje zawierają głównie mniej nasyconych kwasów tłuszczowych niż tłuszcze stałe, a mianowicie tylko około jednej piątej. Oleje odpowiednie do smażenia zawierają dużo kwasu oleinowego. Jest dobry dla serca i utrzymuje wyższe temperatury. Dlatego oleje roślinne są pierwszym wyborem dla fizjologii żywienia. Wszyscy przywiązują się do siebie, gdy się smaży.

Ten rodzaj ryb ma specyficzny zapach rzeki, który nie wszystkim się podoba. Dlatego przed smażeniem można je podlać. sok z cytryny lub zrób to samo, tuż przed podaniem.

Oprócz czarnego pieprzu można dodać dowolne inne suszone przyprawy, które są używane do przygotowywania dań rybnych.

Mąkę można wymienić bułka tarta lub drobno zmielona kasza manna, w smaku gotowa ryba nie ma to wpływu, z wyjątkiem tego, że skorupa będzie bardziej chrupiąca.

Są to olej słonecznikowy, rzepakowy i ostropestny z niektórych ras o wyższej zawartości kwasu oleinowego. Dzięki temu są szczególnie odporne na ciepło do 210 stopni, chociaż są tłoczone na zimno. Są one traktowane tylko parą wodną, ​​aby zachować kolor i smak. To odróżnia je od olejów rafinowanych.

Ich niezrównaną zaletą jest to, że zawierają prawie każdy nasycony kwas tłuszczowy, podobnie jak inne wysokotemperaturowe tłuszcze. Medaliony i inne kawałki w gorącym, klarowanym maśle i smażone bez płynu. Jeśli zastosujesz się do wskazówek i sztuczek, zostaniesz nagrodzony doskonałym stekiem lub medalionem.

Aby ryby stały się bardziej pachnące, przed robieniem panierki i smażeniem można wypchać każdy karaś krążkami cebuli, trawą cytrynową, pietruszką lub koperkiem.

Jak smacznie i dobrze smażyć karaś ze skórką na patelni?
A jak mogę ubiegać się o smażenie karaśów, aby kości były mniejsze?
Jak smacznie i dobrze smażyć karaś ze skórką na patelni?
 

Новости