Ślub zrób to sam - bochenek, zamek i plakaty na cenę panny młodej.

  1. Zaproszenia DIY
  2. Plakaty ślubne
  3. Bukiet ślubny własnymi rękami
  4. Piec bochenek
  5. Dekoracja weselna
  6. Zamek na ślub własnymi rękami
  7. Świąteczna dekoracja stołu

Aby Twój ślub był piękny, kolorowy i niezapomniany, nie musisz wydawać dużo pieniędzy. Ponadto podobne podejście do ceremonia ślubna znacznie zaoszczędzisz swoje pieniądze, pozwoli ci stworzyć całkowicie wyjątkową, oryginalną atmosferę, w której poczujesz kawałek swojej duszy.

ceremonia ślubna

Przygotowanie akcesoriów należy rozpocząć z wyprzedzeniem, ponieważ przy braku doświadczenia może to potrwać dość długo. Miło byłoby zaangażować naszych przyjaciół w ten zabawny, ale pracochłonny proces. Zanim zaczniesz pracę, musisz zdecydować, jaki styl chcesz spędzić wakacje, zrób listę niezbędnych rzeczy. Kompetentna wstępna organizacja pomoże uniknąć niepotrzebnego zamieszania, znacząco zaoszczędzi cenny czas i pomoże uwzględnić każdy szczegół.

Treść artykułu

Zaproszenia DIY

Po ustaleniu daty uroczystości konieczne jest wysłanie zaproszeń do gości. Zaproszenia ślubne - To rodzaj wizytówki nowożeńców. Zaproszenia w postaci starego pergaminu będą wyglądały bardzo oryginalnie i stylowo. I uczyń je całkiem prostymi. Aby to zrobić, będziesz potrzebował białych prześcieradeł A5, herbaty, zwoju sznurka, zapalniczki, wosku, pieczęci i pióra.

Zwilża się liście mocnymi liśćmi herbaty i pozostawia do wyschnięcia, a następnie delikatnie rozjaśnia krawędzie zapalniczką. I voila - efekt starożytności był wspaniały. Po napisaniu tekstu zaproszenia. Jeśli pismo ręczne nie jest zbyt dobre, poproś kogoś o napisanie tekstu za Ciebie. Następnie złożyć arkusz w zwój i zapieczętować rozgrzanym woskiem i uszczelnić.

Jeśli nie ma wydruku, możesz po prostu pięknie związać sznurek.

Pamiętasz, jak w dzieciństwie robiłeś samoloty papierowe? Ta umiejętność może być teraz przydatna. Napisz pozdrowienie na kartce papieru, złóż z niego samolot i zawiąż go piękną wstążką. Najprostszą opcją jest umieszczenie zdjęcia panny młodej i pana młodego w kopercie i dołączenie do niej małej litery.

Plakaty ślubne

Pięknie zdobione plakaty będą doskonałą dekoracją ślubu i jednocześnie rozrywką dla gości. Najbardziej popularne są plakaty na cenę panny młodej. Mogą być łatwo wykonane niezależnie. I niech takie plakaty nie są tak jasne jak produkty poligraficzne, ale nie można odmówić im oryginalności. Cała zabawa na weselu zaczyna się w momencie, gdy pan młody podchodzi do domu swojej narzeczonej.

Tutaj pan młody czeka na wesołe testy, po rozpoczęciu całego procesu spłaty panny młodej. Jasne i zabawne plakaty na cenę panny młodej stworzą dodatkową świąteczną atmosferę. Mogą przedstawiać pana młodego, dzielnie walczącego z potworami, przebiegłymi drużkami, pocierając ręce w oczekiwaniu na hojne odkupienie. Plakaty pocztowe mogą znajdować się zarówno przed wejściem, jak i przed nim.

Plakaty pocztowe mogą znajdować się zarówno przed wejściem, jak i przed nim

Przydatne plakaty do dekoracji sali. Na nich możesz nakleić zdjęcia młodej pary, pięknie ozdobione różnymi aplikacjami, dżetów, kwiatów. Pożądane jest, aby druhny rysowały plakaty - będzie to dla niej miłym zaskoczeniem.

Plakaty mogą być doskonałym dodatkowym rekwizytem do sesji zdjęciowej. Te plakaty powinny być naprawdę piękne i malownicze, aby na ich tle zarówno młodzi, jak i ich goście byli fotografowani z przyjemnością. Jeśli wesele odbywa się w przyrodzie w altankach, można je artystycznie zaaranżować girlandami papierowych aniołów, serc i kwiatów.

Bukiet ślubny własnymi rękami

Jaka panna młoda nie ma bukiet na weselu. Aby dodać oryginalności, bukiet dla panny młodej można wykonać niezależnie i niekoniecznie ze świeżych kwiatów. Bukiet jasnych papierowych kwiatów będzie wyglądał bardzo nietypowo. Z cierpliwością wkrótce dowiesz się, jak wycinać papierowe kwiaty o niesamowitej urodzie, które można ozdobić delikatnymi koralikami.

Bukiet ślubny z guzikami o różnych kolorach i kształtach wygląda kreatywnie i nietypowo. Guziki są umieszczone na drucie, ozdobione delikatną koronką - i okazuje się piękny bukiet.

Piec bochenek

Poznaj nowożeńców z bochenkiem - to stara słowiańska tradycja. Ma głębokie znaczenie - jest symbolem tego, co Bóg bierze pod swoją opiekę nową rodzinę. Ślubny bochenek to świetny sposób na zadowolenie nowożeńców. Od czasów starożytnych uważano, że tylko kobiety, które są szczęśliwe w małżeństwie, powinny piec chleb.

W żadnym wypadku wdowy i osoby rozwiedzione nie mogą wejść w ten proces, aby uniknąć negatywnego wpływu na młodą rodzinę.

W żadnym wypadku wdowy i osoby rozwiedzione nie mogą wejść w ten proces, aby uniknąć negatywnego wpływu na młodą rodzinę

Aby przygotować bochenek, będziesz potrzebować 9 filiżanek wysokiej jakości mąki, pół szklanki mleka lub mieszanki wody z mlekiem, masła, 10 jajek, soli, cukru, drożdży, cynamonu, skórki pomarańczowej lub cukru waniliowego, aby uzyskać przyjemny smak. Drożdże rozpuszczamy łyżką cukru w ​​letnim mleku i dodajemy szklankę przesianej mąki. Ubij żółtka z cukrem, pozostawiając jeden na smar z bochenka i dodaj to wszystko do powstałej wcześniej mieszanki.

Wlej mąkę do dużego pojemnika. Na środku wzgórza robimy mały otwór, w którym wcześniej wlewamy ubite białka, mieszaninę drożdży, stopione masło i dodajemy sól. Ugniatajcie nasze ciasto i pozostawcie do osiągnięcia. W tym czasie sami przygotowujemy dekoracje dla bochenka.

Dekoracja weselna

Biżuteria powinna być traktowana poważnie, ponieważ każdy element bochenka ślubnego musi mieć ukryte znaczenie. W czasach starożytnych wiązka kaliny - symbol czystej miłości i pomyślności młodej rodziny - była nieodzowną ozdobą ślubnego bochenka. Innym tradycyjnym elementem wystroju jest warkocz, który jest umieszczony na krawędzi bochenka.

Symbolizuje słońce, zaprojektowane, aby oświetlić drogę młodym i chronić je przed nieszczęściem. Konieczne jest, aby symbole wiecznej miłości i lojalności były obecne na bochenku: serca, pąki róży, łabędzie lub gołębie, połączone pierścienie.

Konieczne jest, aby symbole wiecznej miłości i lojalności były obecne na bochenku: serca, pąki róży, łabędzie lub gołębie, połączone pierścienie

Możesz udekorować bochenek imionami nowożeńców i datą ich ślubu. Aby dekoracje nie przesuwały się na bok, zwilż je i bochenek wody lub białka jaja. Dołącz ozdoby do bochenka zazwyczaj 10-15 minut przed pełną gotowością. Sam chleb jest pieczony w piekarniku przez ponad godzinę.

Zamek na ślub własnymi rękami

Ostatnio tradycja zawieszania zamku na weselu szybko zyskuje na popularności. Wielu błędnie wierzy, że ten zwyczaj jest zakorzeniony w czasach starożytnych. Nie jest to jednak całkowicie prawda. Tradycja powieszenia zamku dotarła do nas z Włoch, gdy słynny pisarz F. Moccia opisał w swojej sensacyjnej powieści „Trzy metry nad niebem” młodych kochanków, którzy postanowili umocnić swoją miłość, wieszając zamek na Tybru i wrzucając klucz do rzeki. Ten symboliczny gest miłości został odebrany przez miłośników całego świata, co sprawia wiele problemów władzom miejskim różnych krajów.

W ten sposób, dzięki łatwemu zgłoszeniu autora, zamek stał się symbolem niezłomnej miłości.

W ten sposób, dzięki łatwemu zgłoszeniu autora, zamek stał się symbolem niezłomnej miłości

Ten element ślubu można łatwo ozdobić własnymi rękami. Aby to zrobić, potrzebujesz zwykłego zamka, kupionego w sklepie i trochę fantazji. Kup puszkę sprayu w swoim ulubionym kolorze. Przed nałożeniem farby należy ją wcześniej odtłuścić acetonem lub alkoholem. Następnie malujemy zamek, zabezpieczając wcześniej studnię przed wnikaniem farby. A potem łączymy naszą wyobraźnię.

Możesz pięknie pomalować zamek specjalnymi lakierami, ozdobić go kwiatami lub sercami wykonanymi z gliny polimerowej. Z jednej strony starannie napisz imiona nowożeńców, z drugiej - umieść datę ślubu i piękne powiedzenie o miłości. Nie zapomnij zakryć już gotowego zamka cienką warstwą bezbarwnego lakieru. Możesz zawiesić zamek prawie wszędzie. Ale co najważniejsze, jeśli jest to ulubione miejsce kochanków lub miejsce spotkań.

Świąteczna dekoracja stołu

Stworzenie świątecznego stołu jest bardzo ważne. Wszakże wszystko powinno być nie tylko smaczne, ale także piękne i uroczyste. Słodkie małe rzeczy wykonane ręcznie będą oryginalną ozdobą każdego weselnego stołu. Dla każdego gościa można pięknie zaaranżować tabliczkę z nazwiskiem, ułożyć na stołach piękne bukiety papierowych kwiatów. Butelki szampana i inne napoje mogą być pięknie udekorowane, na przykład techniką decoupage lub klejone koronkami i koralikami.

Ślub własnymi rękami, z odpowiednim przygotowaniem i organizacją, zrobi niezatarte wrażenie na gościach dzięki swojej oryginalności i wyjątkowości.

Pamiętasz, jak w dzieciństwie robiłeś samoloty papierowe?
 

Новости