Welon ślubny zrób to sam dla młodej i pięknej panny młodej.

 1. Z historii ślubu
 2. Znaki ślubne
 3. Welon zrób to sam
 4. Podsumuj

Co za dreszczyk w niezamężnej dziewczynie powoduje słowo „welon”, proste, gęsia skórka. Natychmiast pojawiają się różne intrygujące myśli: którą wybrać? Jak się ubrać? Jak oszczędzać? Czy to się stanie? Rzadko panienki zadają pytania dotyczące pochodzenia welonu ślubnego i jego oryginalnego znaczenia.

Treść artykułu

Z historii ślubu

W czasach starożytnych welon ślubny poprzedzony był koroną lub wieńcem. To krąg kwiatów i ziół utkanych łukiem, który został umieszczony na głowie panny młodej i symbolizował jedność przyszłej rodziny. Ponieważ dziewczęta zawiązały wieńce u Iwana Kupały, opuściły je do wody i poprosiły męża, by znalazł ją przez wieniec.

We wschodnich krajach dziewczyna była kompletnie ubrana w koc i zdejmowała go po ślubie młodego męża, a nawet po ślubie. Wierzono, że w ten sposób panna młoda jest chroniona przed złym okiem, zazdrością i złymi intencjami.

Kiedy zasłona pojawiła się przed ludem słowiańskim, na głowie dziewczynki przez długi czas wciąż był wieniec i pełnił te same funkcje, co talizman, tkanina welonowa była uważana za ornament. Później ta „dekoracja” przejęła symbol wieńca i wierzono, że zasłona jest poddaniem jedynemu człowiekowi i jego szacunkowi.

Inne narody w różnym czasie, welon ślubny, jego odmiany spełniały tę samą funkcję: ochrona panny młodej i jej przyszłej rodziny, strzegły tajemnicy ukrytych.

Istnieje wiele tradycji i zajmie się suknią ślubną panny młodej, ale niektóre z najbardziej znaczących dotyczą welonów.

Znaki ślubne

Jeśli chodzi o zasłony, istnieje wiele znaków, które rozwinęły się na przestrzeni wieków. Niektóre dziewczyny całkowicie im ufają i trzymają się ich, inne - nie zwracają na to uwagi. Nie nalegamy na ten lub inny wybór, ale po prostu oferujemy zapoznanie się z głównymi:

 • Dopasowanie Uważa się, że nie jest możliwe zmierzenie zasłony przed ślubem - tym bardziej, wraz z suknią, butami i wszystkimi akcesoriami. Nikt też nie powinien mieć możliwości zmierzenia jej: ani przed siostrą, ani przed przyjaciółką, ani przed ślubem, ani po nim.
 • Załóż. Tylko mama może nosić welon ślubny, nawet jeśli fryzjer robi włosy, nie ma prawa nosić twojej zasłony.
 • Start. Zdejmij zasłonę, w której się małżonek noc poślubna . Jeśli zasłona spadnie na wesele, nie możesz dać poprawie jej niezamężnej dziewczyny, tylko pana młodego lub matki.
 • Kolor Powinien być wyłącznie biały, ale różowy jest dozwolony.
 • Długość Uważa się, że długość zasłony powinna być poniżej linii ostrzy. Jeśli w ogóle nie ma zasłony, na głowie powinien być kapelusz lub wieniec.
 • Welon Może być osobno przymocowany do fryzury lub być częścią zasłony, pożądane jest zakrycie jej twarzy podczas wychodzenia z domu - od złego oka i w zatłoczonych miejscach.
 • Ślub Na weselu głowa panny młodej musi być zakryta, twarz można otworzyć tylko przed kapłanem.

Ślub Na weselu głowa panny młodej musi być zakryta, twarz można otworzyć tylko przed kapłanem

Istnieje również wiele innych znaków związanych z welonem ślubnym:

 1. Zabawa weselna. Jeśli panna młoda aktywnie tańczy, a zasłona ciągle spada - to zły omen, a nieumyślne złamanie zasłony jest dobre.
 2. Noc poślubna Zasłona powinna być na pannie młodej do samej nocy ślubnej i tylko małżonek może ją zdjąć. Ale istnieje tradycja, kiedy pod koniec ślubu panna młoda tańczy wszystkie niezamężne dziewczyny, zakrywając głowy częścią zasłony, następnie matka panny młodej usuwa zasłonę, a teściowa wkłada szalik jako symbol kobiety. Jest to tak zwana ceremonia reinkarnacji dziewczyny na kobietę i przejście z jednego rodzaju do drugiego. Zasłona służy jako skrzyżowanie mostu.
 3. Wianek z rozmarynu. Istnieje tradycja, kiedy matka panny młodej pod jej zasłoną i włosy przylegają do niej gałązką rozmarynu wplecioną w wieniec. To talizman, którego nie może dotknąć nikt oprócz matki i młodzieży, musi być przechowywany przez wiele lat.
 4. Zachowanie. Lepiej nie wynajmować zasłony, ale kupować lub szyć nową, ponieważ niesie ona potężną energię ochronną. Musisz uratować całe życie. Czasami dziewczyny poślubiają zasłonę matki. Częściowo przekazuje pannie młodej los matki, dlatego jeśli matka jest rozwiedziona, lepiej tego nie robić.
 5. Dzieci Welon ślubny jest tak obdarzony pozytywną energią, że może leczyć choroby u dzieci. Możesz zapiąć go na głowie łóżeczka dziecka lub owinąć chore dziecko na chwilę w welonie mamy.
 6. Zdjęcie. Podczas tworzenia sesji zdjęciowej lepiej jest otworzyć twarz, aby obraz był wyraźny.
 7. Tkanina Wcześniej zasłona była wykonana z drogich naturalnych tkanin: jedwabiu, muślinu, koronki, tulmariny. Dziś ćwiczą sztuczny tiul, organzę, obramowują krawędzie zasłony, ozdabiają koralikami, kamieniami i koronką.

Welon zrób to sam

Zanim zaczniesz pracę, powinieneś zdecydować się na tkaninę i kształt rozcięcia welonu.

Najpopularniejszym materiałem jest siatka, tiul i organza. Tulmarina i koronka są rzadziej używane. Z form - kwadrat, owal, okrąg i prostokąt z zaokrąglonymi krawędziami.

Z form - kwadrat, owal, okrąg i prostokąt z zaokrąglonymi krawędziami

Welon ślubny własnymi rękami, jak również zakupiony, powinien pasować do stylu sukni, jej długości, koloru. Najpopularniejszymi rodzajami długości są zasłona na ramiona, łopatki (do łokcia), opuszki palców i długie, około 2,3-2,5 metra. Ważne jest również, aby wybrać granicę: będzie to starannie przycięta krawędź lub wykończenie z plecionki, koronki, koralików lub haftu.

 1. Stwórz wzór na papierze dowolnej z oferowanych form. Następnie złożyć na pół, tak aby górna warstwa nie dotarła do dna - zrobić lukę między poziomami przyszłej zasłony.
 2. Nałóż tkaninę na wzór papieru i ostrożnie umocuj linię składania na środku.
 3. Dołącz do głowy panny młodej i zdecyduj, czy lubisz ten styl. Jeśli tak, bezpiecznie zamocuj zakładkę, aby osiągnąć dwa poziomy.
 4. Linia zagięcia może być ustalona na różne sposoby: wzdłuż linii gięcia, wewnątrz lub nad częścią. Następnie bezpiecznie ubierz szpilkę do włosów lub grzebień.

Podsumuj

Możesz zamówić i kupić sobie welon o szerokiej gamie kształtów, kolorów, długości i materiału. Ale tylko ręcznie wykonana zasłona przenosi najpotężniejszą energię, chroni cię na weselu i twoich przyszłych dzieciach.

Natychmiast pojawiają się różne intrygujące myśli: którą wybrać?
Jak się ubrać?
Jak oszczędzać?
Czy to się stanie?
 

Новости